McDonald’s otevřel novou, energeticky úspornou restauraci, která se podobá prodejnám Applu

Filip HouskaFilip Houska

mcdonalds1
0Zobrazit komentáře

Americký fastfoodový gigant McDonald’s již minimálně přes rok pracuje na vizi týkající se výrazné modernizace svých stávajících poboček, a to v rámci koncepce Experience of the Future. Tento plán spočívá jak v implementaci nových technologií, mezi které patří například samoobslužné kiosky (dostupné i v Česku) nebo objednávky a platby jídel prostřednictvím telefonu, tak v inovované architektuře s důrazem na životní prostředí, což je případem nové pobočky v Chicagu.

V místě, kde doposud stála jedna z nejpopulárnějších poboček tohoto řetězce pod názvem Rock N Roll McDonald’s, se před pár dny otevřela nová moderní restaurace, která na první pohled McDonald’s vůbec nepřipomíná. Její architektura, založená zejména na skleněných panelech, dřevě a nadstavené střeše, totiž poměrně přesně kopíruje vzhled ikonických kamenných prodejen Applu, známých jako Apple Store.

Celá restaurace, zabírající prostor okolo 1 765 metrů čtverečních, je založena na jedné hlavní uličce směrem k pokladnám, okolo které je umístěno několik samoobslužných kiosků. Nad ní se vznáší prosklená zahrada s bílými břízami a kapradinami, jež jsou součástí až sedmi desítek rostlin vysázených na celém prostoru. Samozřejmostí je i dostatek minimalisticky provedených stolů, které jsou průběžně obsluhovány personálem, a kavárna McCafé.

McDs_RUSH-Clark-20954_1

Podle přítomné zeleně a ostatně celé struktury nové pobočky na chicagských ulicích Ontario a Clark lze soudit, že jejím cílem není jen nabízet jídlo v moderních prostorách, ale také šetřit životní prostředí. Díky umístěným solárním panelům na střeše totiž generuje energii z obnovitelných zdrojů, přičemž vnitřní osvětlení funguje na úspornějších LED žárovkách. Nehledě na to, že veškeré spotřebiče mají dle slov McDonald’s vesměs běžet v nízkospotřebním režimu.

McDs_RUSH-Clark-20784_1
McDs_RUSH-Clark-20923_1
McDs_RUSH-Clark-2231_1

Foto: McDonald’s