Nový LEGO Millennium Falcon, R2-D2 a tři další stavebnice. Star Wars novinky jsou navíc levnější

Kromě ikonického hvězdoletu a droida si nyní můžete koupit i Grievousovu loď a dva sety s tématem Tantive IV. Včetně Dartha Vadera.

Michal MančařMichal Mančař

lego-25-anniversary-boxed

Foto: LEGO

R2-D2 i Millennium Falcon mají nové LEGO stavebnice

0Zobrazit komentáře

LEGO letos slaví pětadvacet let jedné ze svých nejoblíbenějších řad. Před čtvrt stoletím vydalo svou první stavebnici na motivy Star Wars. Myšlenky filmaře George Lucase proměnilo v nespočet stavebnic malých i velkých, od kosmických stíhaček přes figurky rytířů Jedi až po obří kráčející tanky. K oslavám navíc připravilo hned pětici dárků pro fanoušky – nové Star Wars LEGO. Včetně lodě Millennium Falcon nebo droida R2-D2.

Dánská společnost už dávno přerostla nápady svých vlastních designérů a pravidelně uzavírá partnerství s dalšími známými jmény. Mohli jste si postavit LEGO podle Harryho Pottera, Indiany Jonese, Návratu do budoucnosti, superhrdinů od Marvelu – a samozřejmě podle Star Wars. Kostičková nabídka z galaxie, kde spolu soupeří rebelové a zlotřilé Impérium (či jejich předchůdci anebo pokračovatelé), se letos rozroste o pět nových stavebnic.

Nejspíš největší zájem vyvolá nový Millennium Falcon, ikonický hvězdolet Hana Sola, pašeráka se srdcem ze zlata. Oproti známé sběratelské sadě, která vyjde na 21 tisíc korun a čítá téměř osm tisíc kostek, je ale novinka cenově mnohem dostupnější a také skladnější. Vyjde vás na 1 999 korun a z 921 dílků postavíte 24 centimetrů dlouhý kousek. Tak akorát na poličku fanouška Star Wars.

Ve stejném duchu se nesou modely Invisible Hand, vlajkové lodi generála Grievouse z prequelové trilogie, a korvety Tantive IV, kterou diváci znají z ikonické úvodní scény Epizody IV s podtitulem Nová naděje. Tento díl starwarsovské ságy inspiroval i dvě další novinky. První je přístupová chodba právě Tantive IV, kde se posádka střetla s imperiálními vojáky vedenými Darthem Vaderem. Výčet novinek uzavírá droid R2-D2, jedna z nejoblíbenějších postaviček ze Star Wars. Opravdové fandy u něj navíc potěší figurka Dartha Malaka.

Všechny nové Star Wars stavebnice pořídíte od 1. března na e-shopu LEGO. Oproti některým stávajícím sběratelským sadám – třeba zmiňovanému staršímu Millenniu Falconu – jsou výrazně levnější. Nejnižší cenu najdete u Grievousovy lodě (1 299 korun), nejdražší je pětadvacet centimetrů vysoký R2-D2 (2 369 korun). Ten je také nejobsáhlejší stavebnicí s 1 050 kostkami, poloviční počet má nejjednodušší set se scénou z korvety Tantive IV. V něm také najdete extra figurku klonového vojáka Pěťáka.

LEGO své nové Star Wars produkty představilo u příležitosti 25 let spojení s touto vesmírně známou značkou. První LEGO vytvořené ve spolupráci se společností Lucasfilm vzniklo v roce 1999 jako doprovod premiéry prequelového snímku Epizoda I: Skrytá hrozba. Nebyla to však postava ani technika z tohoto filmu, ale ikonická stíhačka X-wing, známá především z Epizod IVVI. Ta se mimochodem ani ne před rokem dočkala zatím nejnovějšího z řady faceliftů v podobě nové stavebnice ze dvou tisíc dílků.

Poté už samozřejmě následovaly krabice i podle prequelů, další sady inspirované originální trilogií i tou nejnovější, ale třeba také animovanými Klonovými válkami. Nabídka LEGO Star Wars se postupně rozrostla o stavebnice podle videoher včetně The Old Republic, Battlefrontu, The Force Unleashed nebo Jedi: Fallen Order. Kostičkové podoby se dočkaly i seriály a v plastu vznikli Mandalorian, Ahsoka nebo Andor.

Kromě Star Wars se LEGO kamarádí i s dalšími popkulturními ikonami. Například se superhrdiny a superpadouchy od Marvelu, které naposledy ukázalo ve věži Avengers. Loni vyšla i velkolepá stavebnice Roklinky z Pána prstenů. Anebo ornitoptéra z Duny. Neomezuje se ale jen na knihy, filmy či seriály. Těsně před Vánoci vyjel do světa například LEGO Orient Express. Jen pár týdnů nazpět se plastové kostky přidaly k oslavě výročí červených telefonních budek z Velké Británie.

tomas-rousek2

Přečtěte si takéDobývání vesmíru je i k tomu, abychom se tu neumlátili, říká RousekDělal pro NASA i LEGO. Dobývání vesmíru je investice do budoucna, abychom se tu neumlátili, říká Rousek

Diskuze (0)

Novinka

Anonym