Nejdřív Tesla, nyní Polestar. Autopůjčovna Hertz opět vyrazila na miliardové nákupy elektromobilů

Švédové by měli Hertzu dodat přes 60 tisíc vozů. Miliardový kontrakt je pro Polestar mimořádně významný, loni neprodal ani polovinu tohoto objemu.

volvo-polestar2_2

Foto: Polestar

Švédský elektromobil Polestar 2

0Zobrazit komentáře

Po problémech, kterými si Hertz prošel v roce 2020, se jedna z největších autopůjčoven na světě rozhodla výrazně šlápnout do modernizace své flotily. V říjnu minulého roku proto oznámila plán na pořízení sta tisíc vozů automobilky Tesla. A nyní hlásí nákup dalších 65 tisíc elektromobilů švédského Polestaru.

Hertzu v roce 2020 z důvodu pandemie nastaly těžké časy, které dokonce vedly k vyhlášení bankrotu ve Spojených státech a Kanadě. Autopůjčovně se však podařilo hrobníkovi z lopaty utéct a začít s modernizacemi. Ty se týkají především flotily nabízené na 160 trzích světa včetně toho českého.

V rámci této modernizace Hertz nejdříve oznámil plán nakoupit od automobilky Tesla 100 tisíc elektrických vozidel v celkové hodnotě přes 90 miliard korun. Cena akcií Tesly na tuto zprávu zareagovala prudkým růstem, nicméně Elon Musk následně oznámil, že strany mezi sebou nepodepsaly žádnou smlouvu.

Podle informací zveřejněných webem CleanTechnica by ovšem dodávky objednaných Modelů 3 již měly probíhat – a jak minulý měsíc informovala agentura Reuters, Hertz do své nabídky přidal také Model Y od stejné automobilky. Autopůjčovna navíc oznámila, že pokud půjde partnerství s Teslou hladce, má v úmyslu zvednout počet objednaných vozů až na 150 tisíc.

Teslou to ovšem nekončí. Podle nejnovějších údajů si Hertz došel na nákupy také do švédské automobilky Polestar, která se podobně jako Tesla zaměřuje pouze na výrobu elektromobilů.

hertz-tesla

Foto: Hertz

Americká autopůjčovna Hertz rozšíří svou flotilu o 100 tisíc aut značky Tesla

U Polestaru, který nedávno oznámil vstup na burzu, si měl Hertz objednat na 65 tisíc elektromobilů v odhadované hodnotě 3,2 miliardy dolarů, tedy přibližně 70 miliard korun. První zákazníci v Evropě by si od Hertzu mohli modely Polestaru zapůjčit již během jara a později v průběhu roku se dostanou i ke klientům v Severní Americe a Austrálii.

Zpočátku by měl být k dispozici především sedan Polestar 2, který se v loňském roce také v drtivé míře podílel na celkových prodejích společnosti. Ta za rok 2021 prodala 29 tisíc vozidel, což představuje meziroční nárůst o 185 procent. Je tedy jasné, že kontrakt na 65 tisíc vozidel pro automobilku představuje velmi výrazný úspěch.

Načítám formulář...

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym