Nejlepší leteckou společností roku jsou už popáté Qatar Airways

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

qatar-airways-airplane
0Zobrazit komentáře

Pokud byste se chtěli proletět na palubě nejlepší letecké společnosti na světě, museli byste zavítat do jednoho z letadel Qatar Airways. Katarské státní aerolinky opanovaly prestižní žebříček World Airline Awards, které každoročně sestavuje společnost Skytrax. Qatar Airways se staly nejlepší aerolinkou na světě už popáté, což se dosud nikomu nepodařilo.

Také další místa v žebříčku 10 nejlepších aerolinek, v němž hlasují cestující z celého světa, patří zejména společnostem z východu a najdeme mezi nimi jen jediného evropského zástupce.

Na druhém místě skončily Singapore Airlines a třetí japonské ANA All Nippon Airways. Za nimi pak podle očekávání najdeme také například dubajské Emirates či australské Quantas. Na devátém místě se jako jediný evropský zástupce objevila německá Lufthansa a americké aerolinky nejsou mezi desítkou nejlepších žádné.

Skytrax vyhlašuje i celou řadu dalších žebříčků. Za rok 2019 se například staly nejčistší aerolinkou tchaj-wanské EVA Air, nejlepším low-costem v Evropě byl jmenován EasyJet a zatímco nejlepší sedačky v Economy mají v Japan Airlines, ve First Class vítězí Singapore Airlines. Kompletní žebříčky najdete na webu World Airline Awards.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym