Nejočekávanější marvelovka posledních dvou let se blíží. Nový Spider-Man se ukazuje v dalším velkém traileru

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

11166654 – SPIDER-MAN: NO WAY HOME

Foto: Falcon

Film Spider-Man: Bez domova

0Zobrazit komentáře

Velká část komentářů okolo nového traileru na film Spider-Man: Bez domova se točí kolem jednoho tématu: bude Peter Parker Toma Hollanda jediný, kterého ve filmu uvidíme? S jistotou lze říct jen, že to skoro nikdo neví. Nejočekávanější marvelovka letošního roku ovšem nestojí výhradně na samotném mladíkovi v červeném obleku. Objeví se v ní totiž i Dr. Octopus, známý ze Spider-Mana 2, nebo Dr. Strange. A Sony na celý příběh nyní láká v novém traileru.

Zveřejněný trailer hlavně poskytuje o něco bližší pohled na děj novinky, která se jako první z filmů univerza Marvelu (MCU) vydává do multiverza a přináší postavy z alternativních realit. Peter Parker si po událostech ze závěru snímku Spider-Man: Daleko od domova přeje, aby na něj okolní svět alespoň na chvíli zapomněl a požádá o pomoc Dr. Strange. Kouzlo se ale tak docela nepodaří – místo klidu se život mladého hrdiny ještě více zkomplikuje.

Zatímco v první upoutávce se zdálo, že Peter Parker a Dr. Strange budou sami cestovat chaosem mezi dimenzemi, teď je poměrně zřejmé ukotvení děje ve světě Hollandovy postavy. Do něj ale začnou pronikat zloduši (a v přáních fanoušků i protagonisté) z jiných světů, tedy předchozích spidermanovských franšíz. Stále stoprocentně nevíme, jestli to jsou všichni, objeví se ale už zmíněný Doc Ock, Green Goblin, Electro, Sandman a Lizard.

Nejvýznamnější roli z nich by mohl dostat Doc Ock, který se ve Spider-Manovi 2 v roce 2004 představil jako vědec usilující o posunutí lidstva k lepší budoucnosti. Kvůli profesnímu selhání a technické chybě se z něj ovšem stal zločinec. Nyní se dokonce zdá, že by se mohl přiklonit na „správnou“ stranu. Nejdříve ho totiž při prvním setkání s pavoučím hrdinou slyšíme zmateně prohlásit „Ty nejsi Peter Parker!“ a později ho vidíme v klidu hovořit i s Peterovými přáteli.

Naopak Dr. Strange bude představovat jeden z třecích bodů děje. Přesvědčen o nezvratitelnosti osudu dojde k závěru, že všichni z příchozích zloduchů musí zemřít tak, jak jim to je předurčeno. Idealistický Spider-Man ale není ochotný na něco tak nihilistického přistoupit. Pokud dostane takovou možnost, pokusí se zachránit i ty, co usilují o jeho život.

Zvlášť v kontextu s událostmi v Avengers: Endgame se také proto o chystaném filmu mluví jako o jisté emocionální katarzi Petera Parkera podle Toma Hollanda. Sám herec nedávno citoval tvůrce, podle kterých prý snímek představuje vyvrcholení mezigenerační trilogie a uzavření příběhu jeho Spider-Mana. Znamená to, že ho na plátně uvidíme naposledy nebo že se setká se svými protějšky z jiných realit? O tom se nejspíš bude spekulovat do poslední minuty před premiérou.

Budoucnost jednoho z nejoblíbenějších hrdinů MCU diváci poznají 16. prosince, kdy Spider-Man: Bez domova dorazí do kin. Vzhledem k obrovským očekáváním by mohl pro Hollywood představovat po skoro dvou letech první blockbuster s příjmy blížícími se miliardě dolarů.