Kolik Spider-Manů bude v nové marvelovce? Herec Tom Holland naznačil vyvrcholení mezigenerační trilogie

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

spider-man

Foto: Falcon

Kolik Spider-Manů bude v nové marvelovce?

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Tentokrát přišla řeč například na kult Chrám lidu, jehož charismatického vůdce Jima Jonese v novém filmu ztvární Leonardo DiCaprio. Vedle toho se pak objevily další indicie k tomu, kolik Spider-Manů uvidíme v nové marvelovce.

V uplynulém týdnu vyšel také trailer na čtvrtou řadu Stranger Things, kterou konečně uvidíme příští rok v létě, a brzy na Netflix dorazí nový pekelný thriller z Koreje. Nakonec doporučujeme možná méně známé, ale nemálo zajímavé filmy a seriály s tematikou cestování v čase.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Spider-Man: Bez domova má uzavřít velkou kapitolu univerza Marvelu: Očekávaný film v nedávném traileru odhalil zápletku, jejíž základem je cestování multiverzem a střetávání se s postavami z různých realit. Přibližně polovina internetu tedy momentálně spekuluje o tom, jestli se v novém Spider-Manovi kromě starých zloduchů objeví také staří hrdinové. Andrew Garfield z Amazing Spider-Man teď odmítnul cokoliv potvrdit nebo vyloučit, i když dříve pravost fotek z natáčení s ním jednoznačně popíral. Tobey Maguire mezitím mlčí.

Trochu se ale rozmluvil nejnovější představitel pavoučího hrdiny Tom Holland, podle něhož tvůrci Bez domova považují za „konec franšízy“ nebo konec tří generací. V zásadě tak naznačil, že novinka uzavře trilogii jeho verze Spider-Mana. Vzhledem k jeho popularitě (minulý díl v kinech vydělal 1,1 miliardy dolarů) by to mělo znamenat pokus o skutečně velkolepé vyvrcholení, na které odkazují třeba informace o několika velkých padouších, jejichž identitu snad ještě nikdo mimo interní okruh Marvelu nezná. Vedle velkých soubojů má být ale chystaný film také temnější a emočně mnohem vypjatější než předchozí dva.

Zároveň s těmito poznatky se dále zvyšuje pravděpodobnost, že by se na plátně mohli vedle sebe opravdu objevit Holland, Garfield i Maguire najednou. A kdoví – možná se plánuje, aby si někdo z nich roli opět vzal na starost i v budoucnu? Je těžké si představit, že by natolik ikonická postava najednou zmizela nebo se zcela odpojila od univerza Marvelu. Na více i méně šílené konspirace je každopádně čas ještě měsíc, než Spider-Man: Bez domova vstoupí do kin.

Tvůrce Hry na oliheň už pracuje na pokračování: Režisér největšího hitu v historii Netflixu řekl, že byť to původně nebylo v plánu, nadšení a očekávání publika mu snad nedalo jinou možnost než druhou řadu natočit. Zatím neprozradil, o čem pokračování bude, ani kdy ho uvidíme, zmínil ale hlavního hrdinu, který prý „udělá něco dobrého pro lidi“. Pokud se seriál ponese ve stejném duchu jako první řada, ostrá kritika kapitalismu s brutálními hrami o peníze a život se tak možná otočí z útlaku slabších na teror vládnoucí třídy.

Na co jsme zvědaví

„A provalí se brány pekelné a svět upadne do chaosu,“ hlásí popisek Netflixu k novému korejskému thrilleru Peklo. Šestidílná minisérie představí svět, do něhož z jiné dimenze začnou přicházet démoni, stahující lidi zdánlivě do pekla. Ve společnosti zasáhne chaos a rychle se vykrystalizuje silné náboženské hnutí hlásící apokalypsu a domáhající se jejímu předejití. Z traileru je okamžitě zřejmé, že byť rozpočet na monstra možná nebyl nejvyšší, minisérie působí skutečně seriózním, děsivým dojmem. Režisér novinky má přitom ve filmografii skvělý zombie snímek Vlak do Pusanu, což slibuje i zajímavé pojetí příběhu.

Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Hra na oliheň
  2. Arcane: League of Legends
  3. Ochránce
  4. Dexter
  5. Narcos: Mexiko

Nejnavštěvovanější filmy:

  1. Eternals
  2. Duna
  3. Finch
  4. Tím tvrdší je pád
  5. Poslední souboj

(obsah ve spolupráci s ČSFD)

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, nebo výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, najdete v kompletním vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym