Netflix uvádí sérii o posledním mistrovství světa ve fotbale. Slibuje unikátní pohled do zákulisí

Lionel Messi tady přepisoval dějiny, Kylian Mbappé potvrdil svou ohromnou sílu... A desítky dalších hráčů prožily jedny z nejzajímavějších momentů.

Filip HouskaFilip Houska

messi

Reprofoto: Netflix/YouTube

Lionel Messi v novém dokumentu Netflixu

0Zobrazit komentáře

Uplynul už rok od momentu, co jsme byli svědky strhujícího fotbalového finále šampionátu v Kataru. Nebýt všech předchozích zápasů, nikdy by se Argentina s Francií neutkala o první místo. Právě cestu jednotlivých národních týmů teď rozebere Netflix v nové sérii Kapitáni: Mistrovství světa, která vychází už v sobotu.

Viděli jsme živě, jak bojují o vítězství na hřištích, sledovali jsme sestřihy záznamů, studovali mentalitu hráčů v rozhovorech… Něco ale přece jen chybělo. Na pohled do zákulisí v televizi běžně nenarazíme. Dokumentární seriál by měl vyplnit přesně tuto mezeru u nejznámějších fotbalistů současnosti, jako jsou Lionel Messi, Kylian Mbappé, Cristiano Ronaldo, Neymar, Antoine Griezmann nebo Luka Modrić. Každý z nich chtěl loni v prosinci triumfovat, trofej pro vítěze ale skončila v rukách Argentiny, která ve vypjatém finále porazila Francii. Ovšem zajímavé příběhy se psaly i mezi ostatními nároďáky.

Právě na to se zaměří šest epizod, které rozeberou cestu týmů od základních skupin přes vyřazovací fáze až po finále. Ukážou dosud neviděné záběry ze šaten, přiblíží ty nejlepší momenty z hřišť, zahrají na emoce a nemá chybět ani drama. Série obsahuje i autentické komentáře jednotlivých klíčových hráčů, kapitánů svých týmů, kterých bylo na šampionátu dohromady dvaatřicet.

Hlavním tahounem novinky je Lionel Messi, pro kterého byl loňský turnaj v kontroverzních katarských podmínkách zásadní. Ačkoliv tento Argentinec vyhrál všechny hlavní trofeje a ocenění, titul mistra světa mu tehdy chyběl. Zlomil to právě 18. prosince 2022, kdy dvěma góly pomohl své zemi k vítězství – a navždy se zapsal do fotbalové síně slávy mezi velikány.

Kapitáni: Mistrovství světa (v originále Captains of the World) dorazí na Netflix už tuto sobotu 30. prosince – a jak je u streamovací služby zvykem, uvede rovnou všech šest dílů naráz. Předsilvestrovský den je tak pro fanoušky fotbalu nalajnovaný. „Jde o definitivní popis jedné z největších sportovních podívaných všech dob,“ píše Netflix v oficiální anotaci.

Služba se navíc opírá také o několik dalších pořadů s fotbalovou tematikou, které ve své knihovně má. Nejpopulárnějšímu sportu na světě a konkrétně Neymarovi se věnuje například v dokumentu s podtitulem Dokonalý chaos, nevynechala ani Portugalce Luíse Figa nebo Cristiana Ronalda. Navíc Netflix zmapoval i část dámského fotbalu nebo cestu šesti kapitánů v kvalifikaci právě na katarské mistrovství světa. A neopomíjí ani další sporty, nahlédnout můžete i do zákulisí formule 1 nebo cyklistiky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym