Nevhodné do práce. Trailer na anime Netflixu podle Cyberpunku 2077 slibuje vizuální a krvavé orgie

Za připravovaným seriálem stojí Studio Trigger, mezi fanoušky anime dobře známé a vysoce ceněné.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

cyberpunk-edgerunners-netflix-trailer-1

Foto: Netflix

Animovaný seriál Cyberpunk: Edgerunners

0Zobrazit komentáře

Koncem roku 2020 vyšla po dlouhém vývoji a uprostřed obrovských očekávání videohra Cyberpunk 2077. Bohužel se rychle ukázalo, že má mnoho technických problémů. Marketingová mašinérie polského vývojářského studia CD Projekt Red s přiznáním chyby ale naplno pokračovala. Její součástí byl i animovaný seriál pro Netflix, který brzy konečně vyjde. Nese název Cyberpunk: Edgerunners a nový trailer slibuje výbušnou podívanou nevhodnou pro sledování v práci.

Cyberpunk 2077 je adaptací stolní RPG hry z konce 80. let, která nás zavádí do dystopické budoucnosti zcela ovládané velkými korporacemi, kde se lidé snaží uspět všemožnými legálními i nelegálními způsoby včetně kybernetických modifikací těla.

Videohra představuje tři životní cesty, které definují hrdinu – v jedné je potomkem ulice, ve druhé se propadne z místa v korporátu na dno společnosti, v poslední je nomádem žijícím mimo město.

To je známé jako Night City, velká samostatná entita uprostřed rozpadlého politického systému USA. Je to nelítostné místo, které svoje obyvatele semele a vyplivne, ti nejsilnější se ale mohou prodrat na vrchol. Zde se odehrává také anime Cyberpunk: Edgerunners, jehož hrdinou je potomek ulice označovaný jako cyberpunk, který působí jako hacker na (nebo spíše za) hranici zákona.

Jeho osudy jasně naznačuje komentář objevující se v novém traileru: „Jako cyberpunk si neuděláš jméno tím, jak žiješ. Budou na tebe vzpomínat podle toho, jak zemřeš.“ Zbytek velice hektické upoutávky, nevhodné pro diváky citlivé na rychlé blikání světel, mnoho detailů děje neodhaluje, místo toho ukazuje kvalitní stylovou animaci a bezpočet brutálních akčních scén. Je nicméně zřejmé, že významnou roli by měla hrát Lucy, úspěšná hackerka utíkající před svou nebezpečnou minulostí.

Ačkoliv videohru vytvořilo polské vývojářské studio ve spolupráci s americkým autorem předlohy, Cyberpunk: Edgerunners je plnokrevné anime s japonským původním zněním. Stojí za ním Studio Trigger v čele s animátorem Jóem Jošinarim a scenáristy Masahikem Ócukou a Jošikim Usou.

Pro většinu čtenářů to jsou nejspíš zcela neznámá jména, pro fanoušky anime ale jde o zavedené tvůrce stojící za řadou oceňovaných projektů jako Kill la Kill nebo Akademie pro malé čarodějky. O soundtrack se postaral Akira Jamaoka, kterého zase budou dobře znát hráči Silent Hillu plného atmosférické, zneklidňující hudby.

Seriál byl oznámen už v roce 2020 v rámci marketingové kampaně videohry, v lavině kritiky namířené na Cyberpunk 2077 se na něj ale poněkud zapomnělo. Teď se zdá, že by si na Netflixu mohl získat mnoho pozornosti a snad i překročit pošramocenou reputaci svojí předlohy. Na obrazovky Cyberpunk: Edgerunners dorazí 13. září.

CD Projekt Red mezitím stále pracuje na vylepšování hry, která se přes velké technické problémy stala jedním z nejprodávanějších RPG titulů v historii. Ani dnes není hratelnost zcela bezproblémová, zásadní chyby se ale podařilo opravit a nativní verze se dočkali majitelé nejnovější generace herních konzolí. Na příští rok vývojáři pro Cyberpunk 2077 chystají plnohodnotné rozšíření, které by mělo otevřít hned několik dosud nedostupných lokací.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym