Nintendo začne letos prodávat remake legendární retro konzole SNES

Filip HouskaFilip Houska

11
0Zobrazit komentáře

Minulý rok vydala japonská herní společnost Nintendo zmenšenou a zmodernizovanou variantu kultovní 8bitové konzole NES Classic Edition, která se těšila celosvětové oblibě. Nicméně nedávno Nintendo ohlásilo, že výrobu této retro mašinky zastaví, což mohlo zamrzet značnou část jejich příznivců. Toto zklamání však nebude trvat příliš dlouho.

Server Eurogamer.net totiž přišel s informací, že ikonické Nintendo chystá návrat další ze svých legendárních a úspěšných konzolí. Podle legitimních zdrojů by se ke konci letošního roku měla na trhu objevit mini verze 16bitové konzole SNES (Super Nintendo Entertainment System, neboli SNES), která byla představena před 27 lety.

12222

Přečtěte si takéFord představil dětskou postýlku, která dovede simulovat jízdu v autěFord představil dětskou postýlku, která dovede simulovat jízdu v autě

I když nejsou známé žádné specifičtější informace – vyjma těch, které indikují již probíhající výrobu –, tak se lze zatím jen domnívat, zdali bude SNES mini masovým produktem či pouhou „nárazovkou“ jako menší varianta předchůdce NES Classic Edition, která byla podle slov Nintenda určena právě k omezenému (předvánočnímu) prodeji pro věrné fanoušky.

0419_x2

Balíček her s kultovními charaktery

Očekává se, že stejně jako mini verze NES Classic Edition přijde SNES s předinstalovaným balíčkem vybraných her. Tam se hlavní role téměř stoprocentně ujmou legendy jako Super Mario, Zelda nebo Donkey Kong. A pravděpodobně nebudou jediní.

https://www.youtube.com/watch?v=X7SJ93jHqls

Foto: Reprofoto, YouTube

Diskuze (0)

Novinka

Anonym