Nintendo zastavilo výrobu úspěšné retro konzole NES. V Česku konzole zdražila o 1 000 Kč

nes
0Zobrazit komentáře

V nejlepším se má přestat. Takovou filosofii zřejmě následují tvůrci legendárního Nintenda. Retro edice Nintendo NES Classic, známá také jako Nintendo Classic Mini, bude mít totiž minimálně v Americe od konce dubna pozastavenou výrobu a následnou distribuci.  A to i přesto, že velcí distributoři jako Amazon, Best Buy, Target, Walmart a Urban Outfitters téměř okamžitě vyprodaly naskladněné zásoby.

Hráčská komunita dlouho čekala, než se miniaturní verze originálního Nintenda Entertainment System, která zvládá napojení na HD obrazovky a obsahuje 30 tradičně známých her, mezi nimiž nechybí Super Mario, PAC-MAN, Donkey Kong nebo Legend of Zelda, vrátí na trh a nyní mají skalní fanoušci opět jen několik posledních dní na to, aby si oblíbenou konzoli pořídili.

ang

Přečtěte si takéČeské vývojářské studio Cleevio má nového šéfa. Lukáše Stibora po deseti letech nahrazuje David BezděkaČeské vývojářské studio Cleevio má nového šéfa. Lukáše Stibora po deseti letech nahrazuje David Bezděka

Například na Amazonu se cena pro enormní zájem z původních 60 dolarů vyšplhala až přes 300 dolarů, tedy něco přes sedm a půl tisíce korun.

Zástupci společnosti dodali, že: „nebylo zamýšlené, aby byl NES Classic dlouhodobě prodávaným produktem.“

K zajímavé situaci pak mimo jiné došlo i na našem trhu, kde má konzoli naskladněno hněd několik českých eshopů v čele s giganty jako CZC, Alza, Mironet, Datart nebo Mall, ovšem u všech došlo k razantnímu zdražení z původních 1 890 Kč na zhruba 2 990 Kč.

Snímek obrazovky 2017-04-14 v 9.07.29
Snímek obrazovky 2017-04-14 v 9.14.11
Snímek obrazovky 2017-04-14 v 9.24.07