Nové Diablo vyjde nejen na telefony, ale i na PC. Pekelná akce se připomíná trailerem a datem vydání

Multiplayerová novinka Diablo Immortal neřeší, jestli ji hrajete na telefonu nebo na počítači. Démony můžete od června pobíjet kdekoliv.

Michal MančařMichal Mančař

diabloreg

Foto: Blizzard Entertainment

V Diablu Immortal potkáte spoustu rozmanitých nepřátel. A všechny je zničíte

Temná akce Diablo připoutala pekelnými řetězy hráče k monitorům už před čtvrt stoletím, po několika úspěšných pokračováních nyní míří s čistokrevnou mobilní verzí na displeje telefonů. I když tak čistokrevné úplně Diablo Immortal nebude. Tvůrci z Blizzard Entertainment dnes odhalili, že novinka v ďábelské fantasy sérii bude k dispozici i na PC. A vyjde už za pár týdnů.

Před čtyřmi lety si Blizzard moc nových příznivců neudělal. Tehdy oznámené Diablo Immortal na telefony sice v teoretické rovině mělo mít potenciál rozšířit fanouškovskou základnu, jenže milovníci temného fantasy RPG chtěli plnohodnotný čtvrtý díl, nikoliv mobilní multiplayerovou odbočku. O rok později se odhalení skutečného Diabla IV dočkali, ale než vyjde, na počítačích si budou moci vyzkoušet i právě Immortal.

Démoni horoucích pekel už čekají na to, až je zničíte v tom nejrozsáhlejším titulu ze série Diablo,“ okomentoval poněkud dramaticky dnešní odhalení Mike Ybarra, prezident Blizzard Entertainment. Diablo Immortal vyjde zdarma na Android i iOS už 2. června, spolu s ostrým startem na telefonech vývojáři spustí otevřený beta test verze pro PC. A překvapivé odhalení doplňují i novou ukázkou, v níž se mihnou i záběry z dřívějšího příběhového traileru.

Nepůjde přitom o oddělené hry, Immortal podporuje cross play, tedy hraní napříč platformami, které současně propojí mobilní i stolní hráče. Kromě crossplaye hra přinese i takzvaný cross save neboli možnost pokračovat v rozehrané hře na libovolném zařízení. Verze pro počítač ani nemá být, alespoň co se ovládání týče, omezována mobilním původem hry. Využijete v ní tak i klasicky myš a klávesnici (či gamepad), novinkou však má být ovládání pohybu na klávesách WASD.

Bez ohledu na platformu pak v roli některé z postav – k dispozici bude barbar, křižák, lovec démonů, mnich, nekromant či kouzelník – budete tradičně pobíjet stovky nepřátel, tentokrát v příběhu odehrávajícím se mezi Diablem II a III, kdy půjdete po stopách vládce démonů Skarna, Pána zatracení. Znalce potěší, že by neměl chybět ani učenec a stálý průvodce příběhem Deckard Cain.

Blizzard, který pod hlavičkou mateřské společnosti Activision Blizzard po jednom z největších obchodů nejen videoherní historie míří pod křídla Microsoftu, samozřejmě slibuje pravidelnou aktualizaci obsahu i rozšiřování herních zón. Zaklíná se slovy o „živoucím a neustále se vyvíjejícím zážitku“, který by multiplayerové akční RPG mělo nabídnout.

A jelikož čtvrtý díl ďábelsky úspěšné série se prý z jámy pekelné, respektive vývojářského studia letos ještě nepodívá – a loňský remaster legendárního druhého dílu už mají všichni nejvěrnější hrdinové natřikrát pokořený – nezbývá zájemcům o ještě více Diabla nic jiného než si počkat něco málo přes měsíc na Immortal. Pokud se chcete přidat, tak pro co nejrychlejší cestu do pekel se můžete registrovat už teď.

diablo3

Foto: Blizzard Entertainment

Démoni, kouzla, zbraně. Diablo Immortal nabídne známou hratelnost slavné série

Načítám formulář...