Nový Batman je obří hit, proto dostane pokračování. V hlavní roli bude opět Robert Pattinson

Režie se znovu ujme Matt Reeves. I u dalšího dílu tak lze čekat podobnou kriminální a temnou atmosféru.

Filip HouskaFilip Houska

batman1

Foto: Vertical Ent.

Záběry z filmu Batman v hlavní roli s Robertem Pattinsonem

0Zobrazit komentáře

Když americké studio Warner Bros. oznámilo, že nového Batmana bude hrát Robert Pattinson (ano, ten hezounek ze ságy Stmívání), mnoho lidí nejprve kroutilo hlavou. Ostatně musel překonat skvělé vystoupení Christiana Balea z batmanovské trilogie Christophera Nolana. A to rozhodně nebyl jednoduchý úkol. Jeho výkon nicméně předčil očekávání a režisér letošního Batmana teď oznámil, že natočí pokračování. Opět s Pattinsonem v netopýřím hávu.

Batman patřil k nejočekávanějším filmům nejspíš nejen tohoto roku. Jednak to byl po delší době nový snímek o nočních výpravách Bruce Waynea, jednak sliboval opět jiné pojetí oproti většině superhrdinských hitů. Maskovaný bojovník proti gothamskému zločinu podle režiséra Matta Reevese má totiž blíže ke kriminálním thrillerům než k zachraňování světa před stvůrami z kosmu, což je motiv, který se objevil v posledních snímcích s Benem Affleckem coby Batmanem. A sázka na detektivku evidentně zafungovala na výbornou.

Jakmile zhruba tři hodiny dlouhá novinka vstoupila do kin, projevil se o ní nevídaný zájem. Natolik velký, že Batman dosáhl statusu druhého nejvýdělečnějšího filmu za premiérový víkend od začátku pandemie – vydělal 128,5 milionu dolarů, tedy přibližně tři miliardy korun. Celosvětově pak dosud dosáhl na téměř 760 milionů dolarů, respektive 17,6 miliardy korun.

Na včerejší konferenci CinemaCon i proto Warneři potvrdili, že bude druhý díl, ve kterém se znovu objeví Robert Pattinson. Režisérského pera se opět chopí Matt Reeves, který mimo jiné bude – opět znovu – psát i scénář.

Je tedy velmi pravděpodobné, že pokračování bude stále laděno do velmi temné a kriminální atmosféry. Naneštěstí pro fanoušky jednoho z nejznámějších hrdinů komiksového univerza DC ale na CinemaConu nezazněly žádné konkrétní podrobnosti, tudíž ani rok vydání.

Prozatím je tak možné se na příchod dalšího dílu navnadit na streamovacím kanále HBO Max, kde jsou jak předchozí vydání filmů s Batmanem, tak i ten nejnovější, který tam zamířil už 18. dubna. Objevil se tam pouhých pětačtyřicet dní po premiéře v kinech, což by ještě před třemi lety byla u jakéhokoliv velkého filmu utopie. Pandemie ale změnila zavedené pořádky, což se dotklo i distribuční strategie Warnerů.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym