Odpočiňte si po náročné cestě. Kouzelný kufřík Dreamcase přemění Teslu i Škodovku na pohodlnou ložnici

dreamcase

Foto: Dreamcase

Díky kufru lze během chvíle proměnit interiér vozu v soukromou ložnici

0Zobrazit komentáře

Zaparkovat, kde se vám zlíbí, otevřít kouzelný kufřík a během chvíle proměnit interiér vozu na pohodlnou ložnici, ve které se zcela bez problému vyspí dvě dospělé osoby, zní sice jako scéna vystřižená z Harryho Pottera, ve skutečnosti je to však možné díky produktu jménem Dreamcase.

Vícedenní kempování s vozem v přírodě, popřípadě trávení dovolené na čtyřech kolech se stává velice oblíbenou radovánkou řady lidí po celém světě. Jen u nás počet registrovaných obytných vozů a přívěsů rok od roku stoupá a podobně jsou na tom i další státy.

S příchodem elektromobility se však začíná objevovat zcela nová touha provozovat tento koníček co nejčistším způsobem s minimální uhlíkovou stopou a zátěží pro přírodu, jak dokázal i koncept karavanu vyrobeného z kuřecího peří.

Problémem však je, že čistě elektrický obytný vůz na trhu prozatím nenajdete. Zároveň je zde stále velký počet osob, které na tento koníček zkrátka nemají peníze, nebo nechtějí interiér svého vozu radikálně měnit tak, aby vyhovoval cestovatelským potřebám.

Řešením pro všechny osoby, které chtějí přespávat ve svém osobním voze, ať už je jeho pohon jakýkoliv, je kufřík s příznačným jménem Dreamcase, za kterým stojí stejnojmenná slovinská společnost. Nejvíce se o ní mluví ve spojitosti s jejími postelovými kufříky určenými pro modely značky Tesla, se kterými společnost začínala. Díky nim je možné provést lůžkovou úpravu v Modelu S, 3 a také SUV Modelu X.

spot-boston-dynamics

Přečtěte si takéRoboti od Boston Dynamics poprvé opouštějí laboratoře a předvádějí nové akrobatické kouskyRoboti od Boston Dynamics poprvé opouštějí laboratoře a předvádějí nové akrobatické kousky

Automobil od Tesly spolu s kufříkem Dreamcase jsou skvělým kombem pro trávení příjemného kempování pod hvězdami. Samotný software elektromobilů totiž nabízí tzv. camper mode, tedy režim, při kterém je ve voze udržována konstantní teplota, konektory jsou připraveny nabíjet připojená zařízení a lze libovolně ovládat ambientní osvětlení vozu spolu s hudbou.

dreamcase1

Foto: Dreamcase

Do kufru se vejde samotná matrace, přikrývka a dva polštáře

K tomu přidejte pohodlnou, na míru vytvořenou pěnovou matraci spolu s peřinou a polštářem, a máte dokonale pohodlné místo, kde si dopřát ničím nerušený spánek téměř kdekoliv vás to jen napadne.

Ložnice i pro váš vůz

Kufříky plné pohodlí však nejsou vyráběny pouze pro modely od kalifornské Tesly. Dreamcase nabízí lůžkovou úpravu sbalenou do úhledného boxu pro celou řadu modelů hned 28 světových producentů automobilů, mezi kterými nechybí ani modely Octavia, Superb, Kodiaq a Yeti od tuzemské Škody Auto.

Matrace složená v kufříku je čtyřpanelová, a pokud má dost místa, okamžitě se sama plošně rozloží do šířky od 94 do 99 centimetrů a délky 193 centimetrů. Samotný kufřík se postará o to, aby trup ležící osoby na matraci byl vyrovnaný s úrovní výšky sklopených sedadel.

sequent-supercharger2-2

Přečtěte si takéNejdřív vzkřísil značku Czapek. Dnes z Prahy řídí vývoj chytrých švýcarských hodinek, které se dobíjí pohybem rukyNejdřív vzkřísil značku Czapek. Dnes z Prahy řídí vývoj chytrých švýcarských hodinek, které se dobíjí pohybem ruky

Matrace se dá polohovat, takže nemusí nutně sloužit jen pro lenošení v horizontální poloze, ale lze z ní vytvořit provizorní křeslo. Její jednotlivé panely lze navíc od sebe oddělit a využít je třeba jako venkovní sedáky.

dreamcase5

Foto: Dreamcase

Kufr vyrovnává dno zavazadlového prostoru Superbu Combi tak, aby se vytvořila rovná plocha pro pohodlný spánek

Cena kouzelného kufříku i s lůžkovinami se pro jednotlivé modely různí, v průměru se však pohybuje od 755 do 825 dolarů, tedy v přepočtu od 17 700 korun do 19 400 korun. Vybrat si však můžete i přibližně o 80 dolarů levnější variantu, která obsahuje pouze samotnou matraci bez polštáře a deky.

Díky své cenovce se Dreamcase zřejmě nesetká s úspěchem u low-cost cestovatelů, ovšem mohl by být zajímavou možností pro osoby, které si potrpí na styl, nebo pro ty, kteří putují na dlouhé cesty, při kterých přespávají po hotelích a motelech. V takovém případě se totiž může investice do Dreamcasu velmi rychle vrátit.

dreamcase6

Foto: Dreamcase

Dostatečné množství prostoru pro spánek dvou dospělých osob

Diskuze (0)

Novinka

Anonym