Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz provedla už přes milion odhadů cen nemovitostí a je ještě přesnější

Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz přichází v nové verzi. Přináší větší přesnost odhadů, vyšší rychlost a také uživatelskou přívětivost.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

oz

Foto: Odhad-zdarma.cz

Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz spočítá tržní cenu nemovitostí

Více než milion zpracovaných zadání má za sebou během svého pětiletého fungování online kalkulačka Odhad-zdarma.cz, která se specializuje na odhady nemovitostí po celé České republice. Teď přichází v nové verzi, která přináší vylepšení v rámci uživatelského ovládání i technologického rozhraní. Autoři říkají, že se jejich algoritmus neustále zlepšuje a nově dokáže stanovit výsledek s přesností na číslo popisné. Může jít přitom nejen o odhad ceny nemovitosti jako takové, ale také výpočet tržní výše nájmu nebo ocenění domu či bytu v rámci dědického řízení.

Projekt Odhad-zdarma.cz původně vznikl v pražské realitní kanceláři Quantum reality. Dnes už je však vzhledem k růstu své popularity samostatným projektem. Odhad cen nemovitostí nabízí služba zdarma bez nutnosti zadávání kontaktních údajů, což její autoři označují za jednu z velkých výhod. Celý systém vyhodnocuje údaje z různých zdrojů včetně informací z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, cenových map či inzerce. Výpočet pak upravuje neustále se vyvíjející algoritmus.

„Náš systém pro výpočet odhadu tržní ceny nemovitostí pracuje s obsáhlým algoritmem. Veškerá vstupní data, která získává z veřejně dostupných zdrojů a z informací jednotlivých institucí veřejné správy, zpracovává online. Zároveň spolupracujeme s odborníky na realitní trh po celém Česku, kteří nám pomáhají neustále zpřesňovat výsledky a jednotlivé části výpočtu,“ vysvětluje spoluzakladatel projektu Jakub Zámiš a doplňuje: „Algoritmus již učíme stanovit výsledek s přesností na číslo popisné, nikoliv jen přibližnou hodnotu nějaké oblasti.“

Jedná se o výsledek kontinuálního technologického vývoje. Ten nyní vyústil ve spuštění nové verze celé služby, kterou zpracovala digitální agentura mdworks a přináší nové uživatelské rozhraní, které má být ještě přehlednější a rychlejší, a nabízí i několik novinek na pozadí. Řešení výpočtu tržní ceny nemovitostí už umí Odhad-zdarma.cz dodat na míru také do jiných systémů, které se mohou napojit prostřednictvím API. „V těchto variantách systém umožňuje rozšířené zadávání parametrů nemovitosti dle potřeb a zadání jednotlivých odběratelů,“ doplňuje Zámiš.

zamis

Foto: Quantum reality

Jakub Zámiš, spoluzakladatel projektu Odhad-zdarma.cz

Samotný Odhad-zdarma.cz totiž kvůli co největší jednoduchosti pro laickou veřejnost pracuje pouze s nezbytným množstvím údajů. Zároveň je k dispozici také anglická verze, kterou mohou využít cizinci žijící v Česku. V praxi funguje kalkulačka tak, že si vyberete, zda chcete vypočítat odhad pro prodej či koupi nemovitosti, nebo její pronájem a vyplníte několik základních údajů včetně přesné adresy, dispozic, využití či základního vybavení.

Uživatelé si už přes Odhad-zdarma.cz nechali zpracovat milion výpočtů, přičemž celková hodnota oceněných nemovitostí jen za minulý rok překročila 1,2 bilionu korun. „Zajímavé je i to, že v České republice už snad neexistuje obec, kde by kalkulačka nevypracovala odhad nějaké nemovitosti,“ doplňuje Jakub Zámiš. V případě, že potřebujete ocenit atypickou nemovitost, na kterou jsou algoritmy krátké, nabízí služba propojení na další realitní specialisty.

Právě na tom je postaven byznys model celého projektu Odhad-zdarma.cz. V základní verzi staví na tom, že od uživatelů nevyžaduje žádné kontaktní údaje, ale pokud chtějí zákazníci po získání odhadu využít další služby spojené s koupí či prodejem nemovitosti, doporučují jim prověřené spolupracující partnery. „Primární je pro nás oblíbenost kalkulačky, to že bude pro uživatele první volbou, když řeší nejrůznější realitní transakce, a že si ji doporučují. To, že nám díky tomu roste i množství odeslaných leadů, je spíše sekundární, řekněme logický důsledek, ale byla by chyba na tom stavět strategii rozvoje kalkulačky,“ říká Jakub Zámiš.

CC Premium

Partnerem článku je Odhad-zdarma.cz