Pekelně pěkné překvapení. Nové Diablo zdarma vyšlo na mobily s předstihem, přichází i na PC

Vývojáři z Blizzardu vydali Diablo: Immortal o den dřív oproti plánu. Akční RPG můžete už teď zdarma stahovat na Android i iOS.

Michal MančařMichal Mančař

diablo1

Foto: Blizzard Entertainment

Diablo Immortal zamíří nejen na mobily, ale i na PC

0Zobrazit komentáře

Připravte si telefony, nastanou jim horké chvilky. Vyšlo totiž nové Diablo: Immortal, a to dokonce o den dřív, než jeho tvůrci z Blizzardu původně plánovali. Tedy alespoň na mobily, pro které byla novinka – jež je k dispozici zdarma – původně určena. Ani majitelé stolních počítačů ale nepřijdou zkrátka, dřívější termín vydání na čtvrteční večer zůstává nezměněn.

Sice to není takříkajíc plnohodnotné pokračování, na které fanoušci slavné série netrpělivě čekají, ale stále je to Diablo. Tedy temná akce, při níž se budete probíjet hordami démonických nepřátel v roli některého z hrdinů vládnoucích mečem či magií. A navíc je Diablo: Immortal zdarma. Před případným zatracujícím verdiktem, na nějž si mnozí zatvrzelí příznivci klasického Diabla brousí zuby, tedy není důvod nedat hře šanci.

Tuto možnost získali už ve středu večer hráči na mobilních telefonech, nové Diablo totiž tvůrci z Blizzard Entertainment a NetEase vypustili s denním předstihem oproti dříve avizovanému času na Google Play i na App Storu od Applu. Pro ty, kteří mobilnímu hraní neholdují a zůstávají věrní stolním počítačům, je stále v platnosti původní termín vydání, tedy dnešních 19 hodin.

Na PC se novinka přitom neměla původně vydat vůbec, o tom, že na počítače hra zamíří, informoval Blizzard teprve před několika týdny. Spolu s tím také potvrdil, že Immortal bude podporovat cross play neboli možnost hrát společně s dalšími uživateli bez ohledu na platformu, případně cross save, tedy jednoduché pokračování v rozehrané hře tu na PC, tu na mobilu.

Ke známé hratelnosti, v jejímž jádru je neutuchající boj se zástupy nepřátel a vylepšování vlastních schopností a vybavení, přidává Diablo: Immortal také novou kapitolu do temného fantasy příběhu o válce mezi nebem a peklem. Ten série rozvíjí napříč třemi hlavními tituly a několika rozšířeními, mobilní přírůstek je dějově zasazený mezi druhý a třetí díl.

Z dřívějšího vydání se však nemohou radovat v Nizozemsku a Belgii. V obou zemích totiž titul narazil na regulaci hazardních prvků v online hrách. Ty jsou v Immortalu přítomné v podobě takzvaných lootboxů, jež obsahují náhodné herní doplňky, hráči si je mohou koupit za skutečné peníze a které slouží k monetizaci jinak free-to-play hry.

Hráčům jinde na světě však Diablo Immortal může zkrátit čekání na čtvrtý díl známé značky, na kterém se v Blizzardu už pracuje. Vzhledem k tomu, že jeho vydání je však minimálně ještě rok vzdálené, vyjde Diablo IV už pod hlavičkou Microsoftu. Ten nedávno za rekordní sumu získal vydavatele Activision Blizzard, mateřskou společnost studia Blizzard Entertainment.

Načítám formulář...