Počítače za předplatné. Pořízení elektroniky na operativní leasing pomáhá firmám řídit náklady, říká ředitel C SYSTEM CZ

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

computer

Foto: Arnold Francisca

C Leasing nabízí počítače a další elektroniku formou předplatného

Pořídit si automobil na operativní leasing je již běžnou praxí. Někteří řidiči a zejména firmy si zvykli, že se jim měsíční splátka, v rámci níž zpravidla neřeší jiné náklady a navíc si mohou po pár letech vzít opět nový vůz, vyplatí více než nákup auta. Stále více se prosazuje operativní leasing také ve světě elektroniky, a to opět především ve firmách, které pořizují telefony, počítače a další výbavu zaměstnancům. Podle tuzemské IT společnosti C SYSTEM CZ jsme však stále na začátku.

V C SYSTEM CZ poskytují už od roku 1996 zákazníkům po celé České republice dodávky komplexních i dílčích řešení informačních a komunikačních systémů. Svým klientům dokážou nabídnout nejen vývojářské kapacity a dodávky systémů, ale také širokou škálu hardwaru a softwaru. Spuštěním služby C Leasing se pustili do operativního leasingu IT vybavení.

„Vždy se snažíme přizpůsobit nejmodernějším technologiím a trendům a tam operativní leasing a hardware poskytovaný formou služby přesně patří. Zákazník se chce soustředit na svůj byznys a nechce se zdržovat se správou, nákupem a údržbou nástrojů, které ho od byznysu zdržují. Dnes nemusí firma IT vlastnit, ke spokojenosti jí stačí, že může IT využívat, navíc za jasný měsíční poplatek,“ říká pro CzechCrunch Radek Meduňa, provozní ředitel C SYSTEM CZ.

Místo jednorázové platby nižší předplatné

Zatímco v zemích západní Evropy se podle Meduni nakupuje už více než 50 procent veškeré elektroniky formou služeb, a to včetně soukromého sektoru, Česká republika prý v tomto směru zatím zaostává. I tady však trend využívání operativního leasingu na nákup počítačů a dalšího vybavení zejména ve firmách roste. Princip je jednoduchý. Místo jednorázového vyššího nákladu při pořízení třeba desítek počítačů platí firma za každý stroj měsíční poplatek, což může přinést několik benefitů.

„Výhod pro firmu je hodně. Zásadním přínosem je to, že firmě operativní leasing umožní předvídatelně naplánovat měsíční náklady. Firma nemusí využívat investice, a přitom může díky službě C Leasing používat notebooky a jiná IT zařízení, či dokonce celou IT infrastrukturu. Předem přesně ví, kolik ji to měsíčně bude stát v nákladech. A to vše získá s nulovou akontací na počátku,“ vypočítává Meduňa. Připomíná, že splátka je zároveň daňově odečitatelná a operativní leasing se neprojevuje v rozvaze.

Podobně jako u automobilů, také u elektroniky lze operativní leasing nastavit tak, že firma může po stanoveném období nahradit stávající zařízení novou generací. Platit přitom může dál stejný měsíční poplatek, ale zaměstnanci mají k dispozici nejnovější produkty. C Leasing navíc zařízení „na operák“ kryje pojištěním, které zahrnuje riziko krádeže i náhodné poškození hardwaru. Nabídka se týká také tiskáren, serverů, datových úložišť, kamerových systémů, platebních terminálů či audio a video zařízení.

Podle Radka Meduni z C SYSTEM CZ přitom operativní leasing nemusí využívat jen velké firmy, které kupují tisíce zařízení. „Operativní leasing je vhodný pro firmy ze všech oblastí a v podstatě i pro firmy všech velikostí, které nějaký IT hardware pravidelně pořizují a obměňují, Mezi naše klienty patří společnosti z většiny odvětví – od výrobních firem a komunikačních služeb přes zdravotnictví a školství až po veřejnou a státní správu,“ říká. C Leasing k samotným produktům poskytuje také servis a údržbu a vyřeší i zpětný odběr a likvidaci starých zařízení. Firmy také nemusí řešit ani administrativu s vyřazováním majetku.

Partnerem článku je společnost C SYSTEM CZ. V rámci CzechCrunch Premium spolupracujeme s vybranými partnery, se kterými připravujeme obsah na míru. Více najdete zde.