Podívejte se, jaké plány mají tvůrci nové kryptoměny Tezos, která získala 232 milionů dolarů

tezosf
0Zobrazit komentáře

Pobláznění kolem kryptoměn není ani zdaleka u konce a čím dál více nových projektů chce vybrat za pomocí takzvaného ICO, tedy úvodní nabídky podobné IPO na burze, peníze, jenž použije na další vývoj svého produktu. Ať už je to snaha o zlevnění bankovních přenosů, šifrovaná úschova dat, nebo třeba i tak bláznivé nápady jako online kasíno či striptýzový klub.

Mnoho nadějným projektům, kterým věří nejen nadšenci do kryptoměn, ale také známí investoři, se podařilo pomocí ICO vybrat i stovky milionů dolarů. Mezi těmi byl například EOS se 185 miliony nebo před přibližně týdnem ukončený fundraising pouze pro akreditované investory, Filecoin, jenž vybral 251 milionů, či Tezos, který během několika týdnů vybral celkem 232 milionů dolarů, v přepočtu více než 5 miliard korun.

elon musk

Přečtěte si takéMuskova The Boring Company získala povolení na výstavbu prvního podzemního tuneluMuskova The Boring Company získala povolení na výstavbu prvního podzemního tunelu

Právě Tezos, jehož základy se začaly budovat již v roce 2014, má s vybranou částkou speciální plány. Mimo základní idei, kterou je vybudování databázové platformy pro bankovní a jiné instituce k zapisování chytrých kontraktů, chce Tezos spustit i vlastní investiční fond ve výši 50 milionů dolarů, který bude investovat do projektů, jenž se pustí do vývoje právě na platformě Tezosu.

tezos

Původní web Tezos, ukazující množství vybraných prostředků

Část peněz také Tezos investuje do klasických akcií, dluhopisů a cenných kovů. Pro podporovatele nové měny se to může zdát riskantní a především jako naprostý opak toho, o co Tezos původně usiloval – tedy pouze o vybudování vlastního produktu. Tezos si je ovšem rozhodnutím jistý a chce tím nastavit nový trend.

Foto: Altoros Videoblog

Diskuze (0)

Novinka

Anonym