Podívejte se na 7 startupů, které se dostaly do letošního kola akcelerátoru StartupYard

startupyard2016-4235

Ředitel StartupYardu, Cedric Maloux

Jeden z největších akcelerátorů ve střední Evropě, pražský StartupYard, ukončil výběr do v pořadí již osmého kola svého akceleračního programu, do kterého se přihlásilo na 160 různých startupů ze světa. Vůbec poprvé navíc zájem zahraničních startupů výrazně předčil ty české, kterých se z celkových 160 hlásilo jen 31.

V programu StartupYard projektům nabízí 30 tisíc eur, v přepočtu tedy asi 768 tisíc korun, které na financování aktuálního kola získal také z crowdfundingové kampaně na serveru Fundlift.cz, kde se mu podařilo vybrat kolem 26 milionů korun. Přehled všech vybraných startupů najdete níže:

MindBox

Slovenský MindBox za kterým stojí Peter Tomašovič, nabízí jistou formu virtuálního simulátoru, ve kterém se je možné zlepšit ve svých prodejních schopnostech. Chce se zaměřit především na manažery a celé prodejní týmy, pro které jsou obchodní a sociální schopnosti nejzásadnější.

wework

Přečtěte si takéCoworkingový gigant WeWork koupil populární programátorskou školu Flatiron School

Mixed Reality

Pro spoustu firem je virtuální realita buď velká neznámá a nebo synonymem pro finančně náročnou technologii na jakýkoliv vývoj. Polský Mixed Reality chce podobné smýšlení zvrátit tím, že nabízí platformu pro navržení a následnou správu a vyhodnocování obsahu ve virtuální realitě, a to bez zkušeností na poli designu či kódu.

retino

Retino

První český startup, který se dostal do sedmičky vybraných se jmenuje Retino, který eshopům a dalším hráčům na poli e-commerce nabízí pomoc s vyřizováním vratek objednávek. Ve svém online rozhraní nabízí jejich kompletní přehled, informaci o stavu a vyřízení, ale i možnost přímého objednání dopravy pro vyzvednutí od zákazníka. Stejně tak Retino hlídá, zda proběhla každá taková vratka v pořádku z pohledu zákona a vystavených podmínek na webu.

secaura

Steel Mountain

Steel Mountain je britský výrobce bezpečnostního zařížení pro domácnost s názvem Secaura, které po připojení v reálném čase hlídá akvititu na všech připojených zařízeních, blokuje případné útoky zvenčí díky umělé inteligenci, reklamy za pomocí ad-blockeru a umožňuje nastavení rodičovského zámku, na určitý obsah nebo na samotné využití zařízení v určitou dobu.

Optio.ai

Gruzínský startup Optio.ai je další z řady fintech startupů, které se profilují jako osobní finanční asistenti. Chytrý chatbot, který je přímo integrován do platformy Facebook Messengeru, je schopen uživatelům pomoci s kontrolou financí a především návyky při utrácení tak, aby minimalizoval případné problémy s ohledem na běžné či nečekané výdaje.

rentrocketio

RentRocket

Druhý a zároveň i poslední český zástupce ve vybrané sedmičce je platforma RentRocket pro správu pronájmů nemovitostí. S pomocí svého hodnotícího systému umí RentRocket najít pronajímatelům nejvhodnější zájemce o bydlení s ohledem na jejich historii a platební morálku, a snížit tak riziko možných komplikací v průběhu smlouvy.

Waymark Tech

Waymark Tech z Velké Británie slouží mnoha skupinám podnikatelů jako nástroj pro hlídání změn v regulačních předpisech, bez toho, aby se v nich museli vyznat sami. Jakmile tak proběhne jakákoliv změna, která by mohla ovlivnit vaše podnikání, Waymark Tech o ní automaticky informuje a navrhne potřebné změny na základě umělé inteligence.