První crowdfunding platforma, na které lze získat podíl ze všech budoucích příjmů

Screen Shot 2015-08-19 at 10.58.46
0Zobrazit komentáře

Crowdfunding platforem pro výběr financí na podporu všemožných projektů včetně her je nespočet – ať už je to Kickstarter nebo Indiegogo. Tvůrci nové platformy s názvem Fig to ale vzali trošku z jiného úhlu, protože věří, že přeplněné platformy hry moc nepromují. A také proto, že chtějí hráčům nabídnout standardní příležitost získat bonusové předměty do hry nebo možnost potkat se s developery v lepší formě.

To ale není vše. Aby Fig upoutal pozornost majetnějších investorů, nabízí unikátní funkci, díky které může akreditovaný investor proinvestovat libovolnou částku a za to získat podíl na veškerých budoucích příjmech. Akreditovaný investor musí disponovat ročním příjmem ve výši 200-300 tisíc dolarů nebo jměním ve výši 1 milion dolarů a investovat může již od 1000 dolarů.

14703934606_d4aa7d7093_k

Přečtěte si takéPětičlenný herní tým vyhrál na mezinárodní akci přes 162 milionů korunPětičlenný herní tým vyhrál na mezinárodní akci přes 162 milionů korun

Snahou tvůrců je, aby byly investice dostupnější běžným lidem, kteří chtějí investovat řádově stovky, až tisíce dolarů, ale nedisponují mnohonásobnou hotovostí. První kampaní na Figu je Outer Wilds od vývojářského studia Mobius Digital, které by chtělo na hru vybrat alespoň 125 tisíc dolarů. Necelý den po spuštění kampaně je na 60 tisících a číslo neustále roste. Akreditovaní investoři přispěli již 34 tisíci, takže je vidět enormní zájem.

Podle CEO, Justina Baileyho je problém ve struktuře kampaní aktuálních crowdfunding serverů, protože díky svému záběru musí systém fungovat stejně pro multimilionovou hru, jako pro náhodný nápad na fyzický výrobek za pár tisíc dolarů. Například hra Star Citizen vybrala na Kickstarteru sice přes 2 miliony dolarů, ale na svém webu v podobné formě dalších 85 milionů, bez toho, aby se musela zásadně dělit, prozradil pro TechCrunch.

Screen Shot 2015-08-19 at 12.15.29

Náhled nejvyšších odměn v aktuální kampani

A kromě toho se Fig opravdu snaží selektovat, jaké hry projdou výběrem až ke kampani. To znamená, že většina kousků, která se objeví, má potenciál stát se úspěšně prodávanými tituly. Justin si zároveň pohrává s myšlenou, že by časem mohli lidé investovat do celých vývojářských studií a kromě podpory v nich získat zásadní podíl.