Revolut rozšiřuje nabídku kryptoměn o Ripple a Bitcoin Cash

Filip HouskaFilip Houska

revolut
0Zobrazit komentáře

Londýnský fintech startup Revolut, jehož byznys v podobě digitální alternativy k tradičním bankám se před několika dny oficiálně dostal i do České republiky, rozšiřuje své kryptoměnové portfolio. Zákazníci nově mohou přímo v aplikaci nakupovat a prodávat kryptoměny Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH).

Doposud bylo možné v aplikaci tohoto ambiciózního startupu, který má po celém světě přes 2 miliony uživatelů, obchodovat pouze s bitcoiny (BTC), litecoiny (LTC) a ethereem (ETH). Přidáním měn Ripple a Bitcoin Cash chce Revolut uspokojit potřeby řady zákazníků, kteří tyto kryptoměny vyžadovali, a zároveň je více přiblížit širší veřejnosti.

20980F79-0B9D-4ED9-A178-D49D9758D927

Přečtěte si takéApple se spojil s Volkswagenem na vývoji samořídících vozidel pro přepravu zaměstnancůApple se spojil s Volkswagenem na vývoji samořídících vozidel pro přepravu zaměstnanců

Princip nákupu a prodeje nově přidaných kryptoměn je stejný, jako u předešlé trojice, která se do aplikace Revolutu dostala začátkem loňského prosince. Opět se jedná o záležitost v rámci několika vteřin, během kterých si uživatel může kryptoměny směnit až z 25 podporovaných fiat měn (včetně CZK) přímo z úvodní strany. Za zprostředkování každé transakce si pak Revolut strhává univerzálních 1,5 % z výše platby.

revolut

Nákup kryptoměn v appce Revolutu

Pro Ripple a Bitcoin Cash je také dostupná funkce pod označením Vault. Ta funguje jako jistá pokladnička, respektive spořící účet, kam se zasílá dorovnání zaokrouhlené částky (například platba 280 Kč se automaticky zaokrouhlí na 300 Kč, přičemž 20 Kč putuje právě na Vault). Uživatel si však může nastavit, že místo klasické fiat měny se zbylá částka automaticky smění na požadovanou kryptoměnu.

Služba pod vedením Nikolaye Storonského však u podpory těchto kryptoměn nekončí. Postupem času by se na platformu měly dostat i další digitální měny. Zpravidla ty, které upřednostňuje zákaznická komunita Revolutu.

revolut

Vysoké ambice na českém trhu

Během dubna se Revolut „naplno“ dostal do České republiky, když povolil dobíjení (takzvaný top-up) peněz přímo v českých korunách. Před pár dny pak britský startup oficiálně oznámil, že vstupuje na český trh, kde chce do konce roku získat alespoň 100 tisíc uživatelů (aktuálně má okolo 30 tisíc). Současně se vstupem na český trh představil Revolut na svém webu i limitovanou akci (do 31. května) v podobě získání platební karty pro nové české zákazníky zdarma.

revolut

Foto: Revolut

Diskuze (0)

Novinka

Anonym