Revolut rozšiřuje nabídku kryptoměn o Ripple a Bitcoin Cash

Filip HouskaFilip Houska

revolut
0Zobrazit komentáře

Londýnský fintech startup Revolut, jehož byznys v podobě digitální alternativy k tradičním bankám se před několika dny oficiálně dostal i do České republiky, rozšiřuje své kryptoměnové portfolio. Zákazníci nově mohou přímo v aplikaci nakupovat a prodávat kryptoměny Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH).

Doposud bylo možné v aplikaci tohoto ambiciózního startupu, který má po celém světě přes 2 miliony uživatelů, obchodovat pouze s bitcoiny (BTC), litecoiny (LTC) a ethereem (ETH). Přidáním měn Ripple a Bitcoin Cash chce Revolut uspokojit potřeby řady zákazníků, kteří tyto kryptoměny vyžadovali, a zároveň je více přiblížit širší veřejnosti.

20980F79-0B9D-4ED9-A178-D49D9758D927

Přečtěte si takéApple se spojil s Volkswagenem na vývoji samořídících vozidel pro přepravu zaměstnancůApple se spojil s Volkswagenem na vývoji samořídících vozidel pro přepravu zaměstnanců

Princip nákupu a prodeje nově přidaných kryptoměn je stejný, jako u předešlé trojice, která se do aplikace Revolutu dostala začátkem loňského prosince. Opět se jedná o záležitost v rámci několika vteřin, během kterých si uživatel může kryptoměny směnit až z 25 podporovaných fiat měn (včetně CZK) přímo z úvodní strany. Za zprostředkování každé transakce si pak Revolut strhává univerzálních 1,5 % z výše platby.

revolut

Nákup kryptoměn v appce Revolutu

Pro Ripple a Bitcoin Cash je také dostupná funkce pod označením Vault. Ta funguje jako jistá pokladnička, respektive spořící účet, kam se zasílá dorovnání zaokrouhlené částky (například platba 280 Kč se automaticky zaokrouhlí na 300 Kč, přičemž 20 Kč putuje právě na Vault). Uživatel si však může nastavit, že místo klasické fiat měny se zbylá částka automaticky smění na požadovanou kryptoměnu.

Služba pod vedením Nikolaye Storonského však u podpory těchto kryptoměn nekončí. Postupem času by se na platformu měly dostat i další digitální měny. Zpravidla ty, které upřednostňuje zákaznická komunita Revolutu.

revolut

Vysoké ambice na českém trhu

Během dubna se Revolut „naplno“ dostal do České republiky, když povolil dobíjení (takzvaný top-up) peněz přímo v českých korunách. Před pár dny pak britský startup oficiálně oznámil, že vstupuje na český trh, kde chce do konce roku získat alespoň 100 tisíc uživatelů (aktuálně má okolo 30 tisíc). Současně se vstupem na český trh představil Revolut na svém webu i limitovanou akci (do 31. května) v podobě získání platební karty pro nové české zákazníky zdarma.

revolut

Foto: Revolut

Startup Saturo vstupuje na český trh s měsíčním předplatným alternativní stravy v nápoji

Filip HouskaFilip Houska

saturofounder

Zakladatelé startupu Saturo v čele s Hannesem Feistenauerem

0Zobrazit komentáře

Na český trh přichází nový hráč v oblasti alternativní stravy v lahvích. Konkrétně rakouský startup Saturo, který vyrábí a prodává stejnojmenný nápoj sloužící jako plnohodnotná náhrada běžného jídla. České zákazníky chce vedle snadné a takřka okamžité přípravy zaujmout zejména svými čtyřmi příchutěmi a složením bez konzervantů, umělých aromat a lepku.

Co se týče živin, které nápoje od Satura nabízí, hlavními složkami jsou bílkoviny, sacharidy, tuky, vláknina, vitamíny a minerály. Startup uvádí, že půllitrové balení s obsahem 500 kcal má tělu dodat až čtvrtinu denní dávky všech makro a mikro živin. Nápoje jsou zároveň nabízeny rovnou ve čtyřech příchutích – vanilka, čokoláda, banán (letní edice) a takzvaný Original.

revolutvault

Přečtěte si takéFintech startup Revolut oficiálně vstoupil do Česka. Do konce roku tu chce mít 100 tisíc uživatelůFintech startup Revolut oficiálně vstoupil do Česka. Do konce roku tu chce mít 100 tisíc uživatelů

Saturo má sloužit zejména jako rychlá a vyvážená náhrada svačiny, potažmo snídaně, oběda nebo večeře. Vzhledem k nenáročné přípravě, která spočívá pouze v protřepání lahve, má tak být ideální volbou především pro lidi, jež kvůli svému vytížení nemají možnost připravit si normální jídlo.

saturo

Na tuzemském trhu si Saturo za jeden drink o objemu 330 ml účtuje přibližně 60 korun v závislosti na konkrétní příchuti. Nákup jednoho nápoje však (zatím) není možný – minimální objednávka z e-shopu je aktuálně 16 lahví. Ta se dá sjednat buď jako jednorázová, nebo jako měsíční předplatné, které vychází cenově o 10 % lépe. Například měsíční předplatné 16 lahví nejlevnější varianty Original stojí cca 840 Kč, tedy o přibližně 120 Kč méně než při jednorázovém nákupu.

Možná je také objednávka takzvaného testovacího balíčku pro vyzkoušení před „ostrým“ startem. Ten vychází na 2 055 Kč a nabízí 8 lahví (330 ml) od každé příchutě včetně možnosti si nechat zaslat originální tričko s logem Satura.

CBE4011E-70A2-485E-BBD1-B67DD0A7341C

Konkurence nápoji MANA

Pokud se zmíní alternativní strava v podobě nápojů, většině lidí v Česku se pravděpodobně vybaví MANA od startupu Heaven Labs zakladatele Jakuba Krejčíka. Ten již několik let nabízí jak prášek (včetně oleje), ze kterého se nápoj umíchá, tak i hotový drink, který nabízí nejen na svém e-shopu, ale také na Alze nebo v trafikách Relay.

mana-drink-box

stella-mvp-x

Přečtěte si takéDcera člena Beatles vyrábí boty vonící po skořici, prodělává milionyDcera člena Beatles se stala módní ikonou. Teď vyrábí boty vonící po skořici a hlásí milionové ztráty

I když je MANA ve složení mírně odlišná, prakticky se jedná o totožný produkt jako Saturo. Zákazníci se tak mohou rozmýšlet zejména na základě nabízených příchutí a ceny. V obou ohledech aktuálně vede Saturo, které nabízí čtyři příchutě (MANA pouze jednu univerzální) a jeho cena je na jednu lahev o přibližně 6 korun nižší. Co se týče výsledné chuti, na které záleží nejvíce, je to pochopitelně velmi subjektivní a každý zákazník si najde to své.

Jakub Krejcik3

Tvůrce nápoje MANA Jakub Krejčík