Revolut začal u vybraných českých účtů testovat Google Pay. Ostré spuštění má přijít již brzy

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

revolut11
0Zobrazit komentáře

Fintech startup Revolut představuje novinky ve své aplikaci jako na běžícím pásu. Jedna velmi žádaná funkce však stále chybí. Již delší dobu se spekuluje o tom, že by měl Revolut konečně začít podporovat Google Pay pro snadné placení mobilním telefonem. A podle všeho se tak skutečně stane – firma již začala s prvními veřejnými testy.

Uživatelé v České republice a v Polsku začali v posledních hodinách hlásit, že jim již Revolut možnost přidat si svou platební kartu do Google Pay skutečně nabízí. Konkrétně se zatím jedná o uživatele, kteří si platí za služby Premium a mají kartu MasterCard. Revolut CzechCrunchi potvrdil, že jde o záměr.

Ve včerejším velkém rozhovoru nám sice ještě Karol Sadaj, Business Development Manager Revolutu pro Evropu, říkal, že ohledně Google Pay nemůže nic bližšího říci, ale situace se rychle změnila. Ostatně jak sám Sadaj přiznal – Revolut je startup se vším všudy, a tak mohou být změny opravdu rychlé.

https://twitter.com/Martin_Kase/status/1019557359276916737

„Spustili jsme beta testy Google Pay, které jsou dostupné omezené skupině uživatelů. Nemohu komentovat, o kolik uživatelů se jedná, ani jak dlouho testy potrvají. Nicméně pokud půjde vše dobře, Google Pay brzy spustíme,“ uvedl pro CzechCrunch Stefan Bogucki, PR & Community Manager Revolutu.

revolut11

Přečtěte si takéRevolut se chystá spustit funkci pro obchodování s akciemi bez provizních poplatkůRevolut se chystá spustit funkci pro obchodování s akciemi bez provizních poplatků

Přesnější termín, kdy by mohla být novinka oficiálně spuštěna pro všechny uživatele, bohužel Revolut odmítá sdělit, ale věříme, že bychom se ji mohli dočkat během následujících týdnů. Původně se předpokládalo, že spuštěno bude Google Pay rovnou po celé Evropě, ale ani to zatím není jasné. Českou republiku by nicméně nemělo minout.

Revolut se má zařadit mezi další velké hráče

Až Revolut podporu Google Pay opravdu spustí, bude to v České republice pátá instituce, u níž budou moci zákazníci jednoduché placení mobilem místo fyzické platební karty využít. Již dříve Google Pay integrovaly MONETA, mBank, J&T a Komerční banka a pro stravenky začala službu Googlu nedávno využívat také firma Edenred.

Foto: Revolut