S ozdravením módního e-shopu Zoot pomůže nová finanční ředitelka Lucie Zdražilová z Pietro Filipi

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

lucie-zdrazilova

Lucie Zdražilová, finanční ředitelka Zootu

0Zobrazit komentáře

Módní e-shop Zoot má před sebou několik klíčových měsíců, během kterých by měl projít zásadní reorganizací. Takový je plán poté, co se firma dostala do finančních potíží, přestala splácet dluhy a nakonec po domluvě s věřiteli většinu pohledávek odepsala. Nyní chce nové vedení Zootu firmu ozdravit a začít konečně vydělávat. Pomoci k tomu má i nová finanční ředitelka.

Když Zoot na začátku roku oznámil, že již není dále schopen splácet své stamilionové dluhy, a požádal o ochranu před věřiteli, nastoupil do jeho vedení krizový management. Generálním ředitelem se stal Lukáš Uhl a ředitelem pro růst Robert Vojáček. Společně se pak domluvili s věřiteli na reorganizačním plánu, v němž sehrál zásadní roli Natland.

Investiční skupina Tomáše Rašky skoupila většinu pohledávek a v rámci reorganizačního plánu je proměnila v kontrolní podíl v dosud ztrátovém e-shopu. Pod novým vedením se však chce poměrně rychle dostat do černých čísel a už v příštím roce být v provozním zisku EBITDA ve výši 30 milionů korun. S vylepšením finanční situace Zootu nově pomůže Lucie Zdražilová, která přichází na pozici finanční ředitelky.

zoot-office

Kanceláře Zootu

V nově budovaném manažerském týmu se připojí právě ke zmíněné dvojici Lukáš Uhl a Robert Vojáček, společně chtějí nastavit fungující byznys model, který postaví Zoot na nohy. Do problémů ho v předchozích letech dostala především nezvládnutá rychlá expanze a nekontrolovaně rostoucí náklady, což bude mít za úkol ukočírovat právě Zdražilová.

„Za svou dosavadní profesní kariéru jsem posbírala zkušenosti jak z oblasti online obchodů, tak světa módy, což se nyní v Zootu krásně potkává. Nyní je nejdůležitější dostat cashflow a náklady pod kontrolu, což vidím jako jeden z hlavních problémů starého Zootu,“ hlásí v nové misi Lucie Zdražilová, která v loňském působila jako finanční ředitelka v módní značce Pietro Filipi poté, co ji převzal Michal Mička. Právě tam se ostatně sešla s Uhlem i Vojáčkem a nyní se opět dávají dohromady.

petr-svoboda-shopsys2

Přečtěte si takéČeský Shopsys loni utržil 45 milionů korun a hlásí další investici od Reflex Capital Ondřeje FryceČeský Shopsys loni utržil 45 milionů korun a hlásí další investici od Reflex Capital Ondřeje Fryce

„Je potřeba správně nastavit a zautomatizovat finanční procesy a skladové hospodářství, které bude fungovat ve stabilním účetním systému a bude poskytovat kvalitní data pro finanční řízení podniku. A v neposlední řadě úspěšně dokončit proces reorganizace,“ dodala Zdražilová. Do Zootu si přináší zkušenosti také z českého startupu Dáme jídlo, v němž v roli CFO působila v letech 2013 až 2018. Také tam se potkala s Lukášem Uhlem, který v Dáme jídlu působil tři roky v roli CEO.

zoot-novy-web

Nový web Zootu