Senzace se nekoná. Čeští hokejoví junioři podlehli Švédům, čeká je ale zápas o bronz

Česká juniorská reprezentace udělala v Kanadě dojem, na žlutomodré ale nestačila. O třetí místo se utká s poraženým ze zápasu mezi USA a Finskem.

Filip HouskaFilip Houska

cze-1

Reprofoto: ČT Sport

Brankář Michael Hrabal

0Zobrazit komentáře

Čeští hokejoví junioři se po skvělém skalpu kanadského výběru, který porazili 3:2, představili v semifinále mistrovství světa, kde vyzvali Švédy. A byť hra začala dobře a Češi ukazovali své kvality, nakonec švédskému národnímu týmu podlehli. O nejcennější kov si tak nezahrají, čeká je ale utkání o bronz, kde na druhé straně ledové plochy bude stát poražený z utkání mezi USA a Finskem.

Zápas, který se shodou okolností stal reprízou vyhraného semifinále z loňského ročníku, se na úvod vyvíjel podle českých představ – už v sedmé minutě se trefil Matyáš Melovský a poslal národní tým do vedení. Ještě v první třetině ale Švédové vyrovnali a na úvod třetiny druhé vstřelili gól na 2:1. Na srovnání Češi čekali pět minut, když se z přesilovky trefil Tomáš Cibulka.

Ve třetí třetině ovšem skóre naklonili na svou stranu Švédové – a Češi už na to nedokázali zareagovat. Seveřané pak své vedení navýšili o dva další góly na konečných 5:2. I přes prohrané semifinále ale může jít o důležitý úspěch českého hokeje a možný náznak, že se národní hokej pomalu dostává zpět na mapu mezi obávané výběry.

Ačkoliv jsou čeští hokejoví reprezentanti stálicí světové scény a na šampionátech patří k tradičním týmům, výsledky z mistrovství světa za uplynulých deset let tomu moc neodpovídaly. Ovšem bronz A-týmu z předminulého roku, stříbro juniorů a historicky první bronz parahokejistů z loňska – a teď další účast v bitvě o medaile z juniorského šampionátu – mohou být předzvěstí návratu mezi užší elitu.

Tuzemský hokej může v následujících měsících nabýt ještě větší relevantnosti díky tomu, že Česká republika bude opět hostit mistrovství světa. Od 10. do 26. května se Praha a Ostrava dostanou do centra pozornosti hokejových fandů ze světa – a Češi věří, že některý z cenných kovů doma získají. První zápas reprezentace odehraje hned v úvodní den šampionátu, tedy v pátek, když po osmé večer vyzve Finsko v pražské O2 areně. Ve stejný den budou hrát i Slováci, akorát v ostravské Ostravar aréně.