Silný Microsoft, restart Intelu a pozor na Apple. Semotan a Kejla řeší, jak ustát nejistotu a vydělat
Známí investoři Michal Semotan a Filip Kejla v novém podcastu Money Maker Hedge rozebírají, jak investovat v neklidných trumpovských časech.
Akciové trhy stoupají i klesají, to je jejich přirozená vlastnost. Jenže s návratem Donalda Trumpa do Bílého domu dostalo burzovní kolísání úplně jiný význam, jak nám ukázalo hektické dění kolem (ne)zavádění dovozních cel. A takhle budou nejspíš vypadat i další měsíce a roky, protože Trumpovi mandát končí až v lednu 2029. Abyste se v tom neztratili, spustili jsme investiční edici podcastu Money Maker s názvem Hedge. Jeho ústředními tvářemi a stálými hosty budou dvě výrazná jména zdejší investiční scény: Michal Semotan a Filip Kejla.
Hedge v překladu znamená ochránit, oplotit či zajistit a jde o termín, který patří ve světě financí k těm nejpoužívanějším: měnový hedge, hedgeový fond, hedgovat se… A opakovaně zazněl i v první epizodě Money Maker Hedge, kde jsme s Filipem Kejlou (Next Wealth) a Michalem Semotanem (J&T Investiční společnost) rozebírali příčiny a následky celních válek, které Trump rozpoutal.
Semotan například upozornil, že Donalda Trumpa je třeba chápat jako svého druhu korekci, kterou trhy, z předchozích let poněkud přehřáté, vlastně potřebovaly: „Byly tady dva roky velkého růstu, logicky jsme si proto říkali, že třetí stejný rok se nemůže opakovat. Tak to prostě na akciových trzích chodí.“
Filip Kejla zase doplnil, že zdánlivě zmatečné Trumpovy kroky mohou mít hlubší makroekonomický smysl, jehož cílem je mimo jiné snížit úrokové sazby a zlevnit obsluhu amerického státního dluhu: „Trumpa nebetyčně štve, že platí takovéto úroky v době, kdy ekonomika v Americe relativně funguje.“
Samozřejmě toho ale bylo mnohem víc, co jsme ve studiu rozebrali, aby lidé věděli, co si z nastalého chaosu vzít. Podívali jsme se detailněji na dopady cel na akciové trhy, řešili jsme, jestli se vyplatí držet dál od Applu, zamysleli jsme se nad budoucností evropských cenných papírů a došlo také na potenciální comeback Intelu. A mnoho dalších témat.
Money Maker Hedge si můžete pustit v přehrávači výše nebo na všech podcastových platformách. Bude vycházet jednou měsíčně a v jednotlivých dílech se zaměříme na aktuální témata, která hýbou světem financí a investic a která jsou důležitá pro jeho správné pochopení. Oba respondenti mají k tomu, aby jiným pomohli proniknout do tajů správy peněz, skvělou kvalifikaci.
Michal Semotan je portfolio manažerem několika fondů J&T Investiční společnosti včetně známého retailového fondu Opportunity, dění na trzích pravidelně komentuje a na sociálních sítích jej sledují desítky tisíc lidí.
Podobně jako Filipa Kejlu, který velkou část své kariéry strávil v investiční skupině Wood & Company a poslední tři roky je managing partnerem ve společnosti Next Wealth, kde spravuje prostředky bohatým Čechům a Češkám.
Tento podcast slouží pouze pro informační a vzdělávací účely. Nejedná se o investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji cenných papírů. Investování na kapitálových trzích nese riziko a minulá výkonnost není zárukou budoucích výnosů. Před jakoukoli investicí si proveďte vlastní analýzu nebo se poraďte s licencovaným investičním poradcem.