Solana je budoucnost, výpadky k dynamickému rozvoji patří. Revoluci v Ethereu všichni zvládli v klidu
Přední kryptoburza BitMEX zařadila do svého velmi výběrového portfolia Solanu. Proč to udělala, vysvětluje pro CzechCrunch přímo šéf firmy.
Alexander Höptner, CEO kryptoburzy BitMEX
Blockchainová síť Solana nepřestává fascinovat krypto komunitu. Její stejnojmenný token sice zůstává devátou největší kryptoměnou, ale neuplyne měsíc, aby se neobjevila aféra, která důvěru v systém pojmenovaný podle kalifornské pláže nahlodá. Jedna z předních kryptoburz BitMEX, která si jinak zakládá na pečlivém a velmi omezeném výběru kryptoměn, ji přesto čerstvě zařadila do svého portfolia. Šéf firmy Alexander Höptner v komentáři vysvětluje, proč se k tomu odhodlali a proč ze Solany nemají obavy.
Na přelomu září a října zachvátil Solanu výpadek, v posledním roce už minimálně šestý. Během něj nebyly prostředky v blockchainu po několik hodin dostupné. Nedlouho poté se zase objevila zpráva o manipulacích v řádu vysokých desítek milionů dolarů, které se odehrály na burze Mango, která právě na blockchainu Solany běží. Kritici pak poukazují, že Solana není i přes tvrzení svých zakladatelů decentralizovaný projekt, ale naopak velmi striktně řízený a ovládaný systém.
Jenže mnoho uživatelů pro Solanu horuje, protože je (či by měla být) mnohem rychlejším, levnějším a pružnějším podkladovým blockchainem než třeba Ethereum. A to je i důvod, proč se Solanu rozhodli v BitMEXu nasadit do své databáze. CEO mezinárodní kryptoburzy Alexander Höptner v sloupku pro CzechCrunch objasňuje, jak s kolegy o Solaně uvažují a proč je například neděsí její nestabilita. Ale nejen to, popisuje i to, jak se chystali na nejvýraznější krypto proces uplynulých týdnů, a to přechod Etherea na nový protokol proof-of-stake.
***
Poměrně dost lidí se nás ptá, proč jsme Solanu akceptovali. Odpověď je prostá – hodně jsme o tom přemýšleli, analyzovali takový krok a můžu říct, že jsme hrdí, že jsme se rozhodli spustit podporu pro síť Solana. Není to jen jedna z nejpopulárnějších a nejžádanějších kryptoměn mezi našimi zákazníky, ale i jeden z nejinovativnějších a nejvíce se rozvíjejících ekosystémů v celém krypto.
Solana patří do celosvětového žebříčku deseti největších kryptoměn a stále vykazuje působivé množství obchodů i vysokou poptávku. Naše podpora obchodního páru SOL/USDT na spotové platformě je jen začátkem našich plánů na podporu dalších měn a projektů v ekosystému.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsA jestli nás neděsí nestabilita sítě Solana? Ne. Solana je nová a rostoucí síť, která existuje jen tři roky. Jasně, s jejím postupným vývojem se objevují i případné potíže, které někdy vedou k technickým problémům a krátkým výpadkům. Ale mnoho dalších sítí takzvané první vrstvy prošlo podobnými výzvami a přežilo.
Jsme přesvědčeni, že to nebude bránit růstu a potenciálu Solany v dlouhodobém horizontu. I když je to pro naše zákazníky nepohodlné, platí, že jakákoli nestabilita nebo výpadky v sítích, které podporujeme, jsou obvykle rychle identifikované a monitorované naším týmem, který zákazníky o potenciálních problémech včas informuje. Jde nám o to zajistit, aby finanční prostředky našich klientů zůstaly v bezpečí.
To ostatně platilo i v případě Ethereum Merge, kdy druhá největší kryptoměna přecházela na nový protokol. Byla to ostře sledovaná událost a i my jsme se na ni logicky chystali. Neustále jsme informovali naše zákazníky o opatřeních, která jsme přijali v hodinách před samotným sloučením.
Všechny procesy implementované na naší platformě probíhaly hladce a podle očekávání, přičemž finanční prostředky byly vždy v bezpečí. V průběhu celého procesu jsme pozastavili výběry z ETH a všech aktiv ERC20 a USDT ve všech sítích. Abychom předešli potenciální ztrátě finančních prostředků, požádali jsme naše zákazníky, aby během této doby nezpracovávali žádné vklady ETH, ERC20 nebo USDT. Obchodování na našich derivátových a spotových burzách zůstalo nedotčeno.
Ihned po sloučení jsme byli schopni znovu povolit výběry ETH, ERC20 a USDT na naší platformě a obchodování probíhalo hladce, s určitými odchylkami v ceně, které jsme očekávali. Objem obchodů pak zůstal celkem stabilní.
Sloučení Ethera je velmi důležitým krokem pro celý kryptoměnový ekosystém. Takový vývoj bude samozřejmě mít krátkodobé i dlouhodobé důsledky. Nejzásadnějším výsledkem bude ten „energetický“, s přechodem z PoW na PoS se očekává pokles spotřeby energie o 99,4 procenta. Bude to dobrá příležitost ke snížení kritiky kryptoměn kvůli jejich dopadům na životní prostředí a ke zvýšení přijetí mezi institucionálními a maloobchodními zákazníky, kteří se většinou obávají těchto dopadů.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.