Solar Opposites je novinka od tvůrců Ricka a Mortyho. Trailer naznačuje bizarní verzi Simpsonových

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

solar-opposites

Foto: Hulu

V centru seriálu Solar Opposites je rodinka mimozemšťanů žijících na Zemi

0Zobrazit komentáře

Neustále opilý nihlistický génius, jeho průměrně inteligentní vnuk a celé multiverzum plné dobrodružství, obřích létajících hlav s láskou k discu, bizarních domácích doplňků a i existenciální úzkosti. Animovaný seriál Rick a Morty jen pár let po začátku vysílání vybudoval kultovní status a objevil se v něm například i Elon Musk. Jeden z jeho tvůrců nyní přichází s novinkou Solar Opposites, v níž se rodinka mimozemšťanů snaží začlenit do pozemského života.

Nápad tvůrců na premisu Ricka a Mortyho v zásadě vychází z citace Tylera Durdena z Klubu rváčů – chtěli zničit něco hezkého. Tak byly postavy Doca a Martyho přetaveny do svých karikatur v procesu, který začal jako sarkastický útok na studia lačná po čemkoliv alespoň připomínajícím úspěšné televizní či filmové značky.

Někdo by v tomto kontextu mohl poznamenat, že Solar Opposites do velké míry působí jako právě takové navázání na úspěch jednoho z nejšílenějších animovaných seriálů. Na druhou stranu ale novinka zkrátka působí jako přirozený příklad soap opery běžící na jednom z kanálů multidimenzionální televize, kterou Rick ve své rodině jednou jen tak postavil. Nejspíš je na místě zmínit i poněkud schizofrenickou interpretaci Simpsonových.

Každopádně na Solar Opposites, v nějaké formě už od roku 2015, pracuje Justin Roiland spolu s Mikem McMahanem, jedním ze scenáristů Ricka a Mortyho. Rozhodli se zaměřit na rodinu zelených mimozemšťanů, kteří po útěku napříč vesmírem hledají útočiště na Zemi. Zásadní otázkou pro všechny z nich je, zda je to skvělá příležitost, nebo něco hrozného.

Důvod, proč by se fanoušci Ricka a Mortyho a nekonvenční televizní tvorby obecně měli na novinku těšit, je poměrně zřejmý hned z prvních momentů traileru. Zelený muž v nich vyběhne z obchodu, ukradne auto člověku a na následné zběsilé cestě městem se mu po kapotě postupně rozstříkne několik ptáků – samozřejmě. Pointou celého gagu je uvědomění si, že zelená rodinka na rozdíl od lidí nemá nosy (třeba na rozdíl od oněch ptáků s velkými zobáky?).

Chlapské jeskyně, rekreační drogy, šikana, práva zvířat, zombie teenageři, kouzelníci, černé díry a podivné žluté dítě připomínající citrón s tváří, rukama a nohama. To vše a jistě mnoho dalšího se má objevovat ve spojitosti s tématy konzumerismu, ekologie, křehkosti lidstva a bezmyšlenkovité zábavy.

Mimochodem, to citrónovité dítě je podle oficiální synopse nejdůležitějším prvkem seriálu a všechny hlavní postavy se o něj musí dobře starat. Pupa, jak se jmenuje, je totiž živý superpočítač, jež jednoho dne dosáhne svého plného potenciálu, všechny sní a teraformuje Zemi.

Americká streamovací platforma Hulu si objednala pro začátek dvě řady po osmi epizodách, z nichž bude celá dostupná od 5. května. Zatím je otázkou, zda se objeví i na některé ze streamovacích služeb v Česku. Seriály Hulu se nicméně poměrně pravidelně objevují na HBO.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym