Srovnávač pojištění Rixo Jiřího Šmejce povede jeho spoluzakladatel. Stávající šéf jde do Livesportu

Home Credit a Emma Capital už do rozvoje srovnávače pojištění nainvestovaly stovky milionů korun. Další rozvoj bude řídit Martin Ždímal.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

zdimal2

Foto: Rixo

Martin Ždímal, generální ředitel srovnávače pojištění Rixo.cz

0

Martin Ždímal je jedním z duchovních otců a hlavních strůjců online pojišťovací služby Rixo, která patří do stáje miliardáře a současného šéfa PPF Jiřího Šmejce. Dosud působil čtyřicetiletý manažer se zkušenostmi z finančního i pojišťovacího světa na nižších manažerských pozicích, od listopadu ale stanul na pozici nejvyšší. Ve funkci generálního ředitele nahradil odcházejícího Pavla Krbce, který přestoupil do Livesportu. Jedním ze Ždímalových úkolů jistě bude udělat z pojišťovací služby výdělečný byznys.

Na Rixo.cz si uživatelé mohou srovnat řadu pojistných produktů od autopojištění přes pojištění nemovitostí až po životní pojistky nebo také ceny elektřiny a plynu. Od roku 2020 celá firma patří do skupiny Emma Capital, za níž stojí Jiří Šmejc. Ten Rixo odkoupil od Home Creditu, pod jehož křídly služba ještě pod názvem Dok vznikla. Sám Šmejc má díky spolupráci s PPF a Petrem Kellnerem historicky v Home Creditu vazbu, teď už se ale Rixo rozvíjí plně pod jeho dohledem.

Právě pod novým majitelem se Rixo vyprofilovalo v online srovnávač pojištění všeho druhu. Předchozí i stávající majitelé do jeho rozvoje poslali řádově stovky milionů korun. Část prostředků šla například na rozsáhlé marketingové kampaně v posledních dvou letech, kdy je Rixo vidět na billboardech i v televizi. Firma své hospodářské výsledky za poslední rok zatím nezveřejnila, ale v roce 2020 prodělala téměř čtvrt miliardy korun. V původním plánu bylo, že by mělo Rixo dosáhnout zisku v roce 2022. Zda se tento milník povede naplnit, zatím není jasné.

Dohlížet už na to bude každopádně z pozice generálního ředitele Martin Ždímal, který stál společně s Pavlem Kuhnem u zrodu celého projektu. „Nabídky na působení ve funkci generálního ředitele si velmi vážím. Rixo je pro mě do značné míry srdeční záležitostí a jsem přesvědčený, že má slibnou perspektivu dalšího rozvoje,“ říká Ždímal, který dříve působil v Česká pojišťovně, Generali a PPF a v Rixu dosud zastával post šéfa produktového a technologického oddělení.

„Martin Ždímal je z našeho pohledu pro nejvyšší manažerskou funkci v Rixu ideálním člověkem. Službu zakládal, ví o ní první poslední a my jsme vždy počítali s tím, že jednoho dne celou společnost povede z pozice generálního ředitele,“ doplňuje k personální změně Tomáš Kočka, partner skupiny Emma Capital. Tu před deseti lety jako soukromý investiční holding založil Jiří Šmejc a investuje do finančních služeb, hazardu a gamingu, energetiky či e-commerce, zejména napříč Evropou. Od letošního roku také stojí v čele finanční skupiny PPF.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym