Star Trek podle Quentina Tarantina? Nevznikne, ale byl by nejlepší ze všech, říká spoluscenárista

Už před lety vyšla zpráva, že se chystá film Star Trek podle scénáře Quentina Tarantina. Z projektu nakonec sešlo, prý by ale ságu výrazně osvěžil.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

qt-1

Foto: Midjourney

Jak by asi vypadal Quentin Tarantino, kdyby hrál ve Star Treku?

0Zobrazit komentáře

Člověk, který pracoval na scénáři Star Treku s Quentinem Tarantinem, promluvil o tom, jaký by to byl film. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

V roce 2017 se objevila zpráva, která zaskočila snad každého filmového fanouška: producent J. J. Abrams prý chystá další Star Trek, a to podle scénáře Quentina Tarantina. Z projektu nakonec sešlo, ale od té doby se o něm objevují další a další střípky, které naznačují, jak velká škoda to je.

Jak v novém rozhovoru popsal scenárista Mark L. Smith, který jednu dobu pracoval na úpravách prvních verzí textu, v základu by samozřejmě bylo úplné otočení toho, co Star Trek v poslední dekádě filmů, totiž přístupný blockbuster. Stejně jako vše v Tarantinově filmografii by se i jeho pojetí slavného sci-fi by neslo v nekorektním duchu a s nejvyšší přístupností od 17 let v USA, respektive od 15 u nás – nechybělo by násilí po vzoru Pulp Fiction.

star-trek-into-darkness

Reprofoto: Paramount Pictures/YouTube

Star Trek podle Quentina Tarantina by byl dost jiný, než na co jsme zvyklí

„Nemluvilo by se tam příliš hrubě, některé věci jsme si nechali pro specifické postavy s tím, že bychom je prostě vhodili do světa Star Treku,“ popisuje Smith. „Šlo hlavně o ostré hrany a typické tarantinovské pojetí, které jsme tomu chtěli propůjčit […] byl by to ten nejlepší film ze světa Star Treku,“ pokračuje. Změnu oproti zavedenému pořádku přirovnal k tomu, jak stereotyp Marvelu narušily filmy Thor: Ragnarok nebo Strážci galaxie, jen samozřejmě s tím, že Tarantino by šel v některých ohledech o kus dále.

Z velice zajímavého projektu nakonec nic nebylo ne ani tak proto, že by studio nebo producent ztratili zájem, ale kvůli Tarantinovým osobním uměleckým ambicím. Už velmi dlouho mluví o tom, že chce svoji kariéru režiséra pověsit na hřebík po desátém filmu (nyní jich má na kontě devět) a nechtěl, aby tím posledním byl zrovna Star Trek. Místo toho teď pracuje na černé komedii The Movie Critic, jejíž hlavní postavou má být cynický filmový kritik z pornočasopisu.


Co ukazují trailery

Kosmonaut z Čech

Adam Sandler v novém sci-fi Netflixu ztvární osamělého astronauta jménem Jakub Procházka, který je na misi na okraji Sluneční soustavy. Jde totiž o adaptaci románu českého spisovatele. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

V Hollywoodu se možná schyluje k velkým změnám

V médiích se objevily reporty, podle nichž se na oběde setkali ředitelé obrů Warner Bros. Discovery a Paramount Global, aby spolu prodiskutovali možné propojení obou firem. Pokud by se tak mělo stát, mohlo by to výrazně proměnit poměry v Hollywoodu, pro diváky by to ale znamenalo například jednu streamovací službu, kde by se sešel obsah obou těles, třeba Harry Potter, Mission: Impossible a Star Trek.


Co si pustit

Maestro

Netflix  |  Drama  |  2023  |  129 min.  |  ČSFD

Maestro

Foto: Jason McDonald/Netflix

Film Maestro

Bradley Cooper se po obřím úspěchu s režijním debutem Zrodila se hvězda pustil do o poznání náročnější látky, totiž životopisného portrétu geniálního dirigenta Leonarda Bernsteina a jeho dlouholetého vztahu s Felicií Montealegre Cohn Bernsteinovou. Snímek Maestro je opět jedním z hlavních adeptů na filmové ceny a podle kritických ohlasů představuje hluboce emocionální příběh o velkých tématech lásky, rodiny, života a umění.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym