Superhrdinové od Marvelu nepolevují. Nejnovější Spider-Man v kinech utržil přes miliardu dolarů

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

spider-man-homecoming-tom-holland

Foto: Sony

Tom Holland jako Spider-Man

Březnová Captain Marvel, dubnoví Avengers: Endgame a červencový Spider-Man: Daleko od domova. Právě tak vypadal letošní jízdní řád marvelovského filmového světa s komiksovými hrdiny a zároveň jde o seznam filmů, které překonaly zásadní milník – v kinech po celém světě utržily přes 1 miliardu dolarů, informoval magazín The Hollywood Reporter.

Pro Marvel Studios jde už o devátý film, kterému se povedlo miliardovou tržbu pokořit. Vůbec poprvé tolik peněz utržil film o Spider-Manovi a důležitý je tento výsledek také pro Sony. Právě Sony totiž drží na Spider-Mana jako na jednoho z posledních hrdinů celého marvelovského světa práva, a tak peníze na rozdíl od předchozích filmů nepřipadnou pouze Disney, vlastníkovi Marvel Studios, ale Sony.

Sony mělo až dosud jen jediný film, který utržil přes 1 miliardu dolarů. V roce 2012 se to povedlo bondovce Skyfall. Pro Marvel už se to naopak stalo v jejich veleúspěšné superhrdinské sérii takřka standardem. Miliardový milník překročily také další tři filmy s Avengers, Black Panther, Iron Man 3 a Captain America: Občanská válka. Poslední Avengers: Endgame se navíc stali vůbec nejúspěšnějším filmem všech dob.

Navíc si můžeme být jistí, že Marvel tím rozhodně nehodlá končit. Na následující roky má totiž pořádně nabito.