Švýcaři vyrábí hodinky z co nejvíce recyklovaných materiálů. Investuje do nich i herec Leonardo DiCaprio

Společnost ID Genève chce být při výrobě hodinek co nejšetrnější k životnímu prostředí. Využívá recyklovanou ocel či rostlinný textil.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

dicaprio-idgeneve

Foto: Depositphotos / ID Genève / CzechCrunch

Leonardo DiCaprio investuje do hodinek značky ID Genève

0Zobrazit komentáře

Leonardo DiCaprio je známý především jako slavný a úspěšný herec, zároveň se ale aktivně zapojuje do různých aktivit po celém světě, které mají mít pozitivní dopad na životní prostředí a stav naší planety. Naposledy ho zaujala švýcarská hodinářská společnost ID Genève, která se snaží vyrábět své produkty co možná nejšetrnějším způsobem, a teď získala od investorů desítky milionů korun na další rozvoj. Mezi nimi je i právě Leonardo DiCaprio, který se v investičním kole připojil k několika švýcarským rodinným fondům a investičním společnostem včetně Exelixis Capital AG.

„Jsem nadšený, že mohu být investorem značky ID Genève, která je hnací silou změn v luxusním průmyslu i mimo něj, protože důsledně inovuje a zaměřuje se na principy cirkulárního hospodářství,“ uvedl ke své nejnovější investici Leonardo DiCaprio, kterého mohou diváci právě sledovat na plátnech v novém očekávaném snímku Killers of the Flower Moon od režiséra Martina Scorseseho.

Celkem získalo ID Genève od investorů dva miliony švýcarských franků, což je v přepočtu zhruba 52 milionů korun. Dál se chce soustředit na využívání eticky získaných a recyklovaných materiálů, které mají nižší uhlíkovou stopu než většina materiálů v oboru. V nabídce má aktuálně ID Genève tři modely hodinek: Circular 1, Circular C a Circular S.

cirular-idgeneve

Foto: ID Genève / CzechCrunch

Hodinky švýcarské značky ID Genève. Modely Circular 1, Circular C a Circular S

Například řada Circular S se chlubí tím, že je vyrobena z recyklované oceli, která byla přetavena v solární peci, a tím snižuje uhlíkovou stopu 165krát. Na pásky k jednotlivým hodinkám Švýcaři využívají buď rostlinný textil vyrobený z 80 procent z upcyklovaných zbytků hroznů po vinifikaci, nebo převážně zeleného odpadu, který je bez plastů a stoprocentně kompostovatelný.

Z hub či mořských řas je vyrobené i balení a důležitá je v rámci šetrného přístupu také modulární konstrukce pouzdra hodinek, které umožňuje snadnou výměnu dílů. Většina hodinek značky ID Genève se prodává za 3 800 až 5 500 dolarů, což je v přepočtu zhruba 90 až 130 tisíc korun. Ještě o něco dražší je nejnovější série Circular C, která byla představena letos v září.

Hodinky stojí 6 125 dolarů (145 tisíc korun) a jsou vyrobené z recyklovaných uhlíkových vláken. Za speciálním materiálem stojí švýcarští specialisté z CompPair. Recyklovaná uhlíková vlákna pocházejí z odpadu při výrobě větrných turbín a jsou z nich vyrobeny ciferník či rámeček. Tento materiál je přitom výjimečný tím, že pokud se kompozit poškodí, stačí ho na minutu zahřát a vrátí se do původního stavu.

idgeneve

Foto: ID Genève

Hodinky švýcarské značky ID Genève

„Vždy jsme měli zájem spolupracovat s globálním obhájcem životního prostředí, jakým je Leonardo DiCaprio, a jsme nadšeni, že se toto partnerství podařilo uskutečnit. Doufáme, že díky této součinnosti budeme mít nejen hlasitější slovo při prosazování udržitelných postupů, ale také budeme inspirovat a vyzývat naše kolegy v luxusním sektoru i mimo něj, aby upřednostňovali environmentální postupy,“ uvedl Nicolas Freudiger, spoluzakladatel ID Genève.

Leonardo DiCaprio v posledních letech také podpořil aktivity proti odlesňování, Investoval do firem, které pěstují hovězí maso v bioreaktorech, daroval peníze na obnovu přírody na Galapágách či na záchranu deštných pralesů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym