Tesla představila svou první nástěnnou nabíječku, kterou stačí zapojit do klasické zásuvky

teslawall
0Zobrazit komentáře

Kalifornská automobilka stojící za elektromobily Tesla se po delší době ukázala mimo vylepšení samotných automobilů také se se zařízením, které může pro běžné zákazníky značně zjednodušit domácí nabíjení. Tento týden začala prodávat novou verzi domácí nástěnné nabíjecí stanice, kterou stačí po připevnění pouze připojit do klasické elektrické zásuvky a začít nabíjet. A to navíc o zhruba 25 procent rychleji než u mobilní verze nabíječky.

Klasická nástěnná nabíječka měla dosud limitaci v podobě nutnosti většího zásahu do zdi a pevného napojení elektrických kabelů, což množství zákazníků odrazovalo. Instalace tedy byla nejen časově náročnější, ale zároveň ji jednoduše nezvládl každý. Nyní novou nabíječku snadno nainstaluje každý i bez elektrikáře a může ji využít pro všechny dostupné modely, tedy přesněji Model X, S i Model 3, který se nyní pomalu začíná prodávat i v Evropě.

Nabíječka se nicméně prodává zatím pouze na americkém trhu a lze ji zapojit do běžné NEMA 14-50 zásuvky, takže je pro evropský trh standardně nutný adaptér. Cena nabíječky stejně jako u standardní verze zůstala na hranici 500 dolarů, tedy zhruba 11 200 korun.

teslawall2

Oproti verzi, kterou je nutné instalovat napevno, je nová nabíječka s přípojkou do zásuvky dostupná pouze ve stříbrné barvě a má k dispozici 7,3 metru dlouhý kabel, který by měl postačit pro jakoukoliv běžnou garáž či parkovací místo. Výhodou zásuvkové varianty je i fakt, že ji lze relativně jednoduše přenášet, podobně jako slabší mobilní nabíječku, kterou Tesla nabízí za poloviční cenu. Ta má však jen 32 ampérů proti 40 ampérům v nové domácí mobilní stanici. Nejvýkonnější nadále zůstává nabíječka natvrdo připojená do zdi.

Samozřejmě lze sáhnout i po levnější variantě od jiných výrobců, ale Tesla mimo své značky sází především na design a jistý vnitřní pocit, že originální příslušenství přeci jen funguje lépe. Tato novinka se nicméně s ohledem na ostatní aktuality kolem Tesly v Česku trochu ztrácí. Dle dostupných informací, které původně přinesl server E15, Tesla v Česku oficiálně založila pobočku své firmy a postupně plánuje otevření prvního lokálního servisního střediska.

Foto: Tesla

Diskuze (0)

Novinka

Anonym