Testovací projekce Batmana nelhaly. Psychologický horor ve filmu dostane obrovský prostor

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx43-2

Foto: Vertical Ent.

Batman a Selina Kyle alias Catwoman

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Uplynulý týden byl poměrně bohatý na zajímavé zprávy. V první řadě jsme se konečně dozvěděli oficiální stopáž nového Batmana, která potvrzuje velké ambice tvůrců.

Velká novinka přišla také z Applu, kde vznikne seriál s Godzillou, a z vesmíru, kde vznikne filmový ateliér. Po trailerech na dystopické fantasy nebo vikingské války jsme připravili krátký výběr zajímavých filmů z loňského roku.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

The Batman má opravdu tři hodiny: Když jsme před několika měsíci psali o reakci na testovací projekci nového Batmana, nabízelo se několik otázek. Jedná se o skutečnou reakci? Bude finální film stejně dlouhý jako verze pro testovací publikum? Opravdu půjde o psychologický horor, jak se říká? S přibývajícími informacemi na tyto otázky postupně dostáváme odpovědi a zdá se, že ve všech případech kladné.

Podle oficiálních informací od studia Warner Bros. bude The Batman dlouhý přesně 2 hodiny a 55 minut, včetně osmi minut závěrečných titulků. To novinku režiséra Matta Reevese zařadí nejen jako nejdelší film o Temném rytíři (Nolanův Temný rytíř povstal má 158 minut), ale třetí nejdelší superhrdinský kinofilm vůbec.

Velká stopáž samozřejmě vůbec neznamená kvalitu, zde ale potvrzuje velké ambice tvůrců, důvěru studia v jejich kreativní rozhodnutí a autenticitu zmiňované reakce na testovací projekci. Snímek, v němž se mladý Batman s tváří Roberta Pattinsona utká s Hádankářem, Tučňákem i vlastními démony, prý dokázal ohromit dokonce lidi, které jinak komiksové filmy vůbec nezajímají. Zdá se, že v březnu bude většina filmového světa žít v Gothamu, ač je to město plné korupce a morálního rozkladu.

the-batman-trailer-selina-kyle

Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Selina Kyle ve filmu The Batman sehraje zásadní roli

Vzniká filmové studio ve vesmíru: Už nějakou dobu víme, že Tom Cruise má letos letět na vesmírnou stanici ISS natáčet hollywoodský blockbuster. Britská firma Space Entertainment Enterprise (S.E.E.) teď ohlásila, že na filmu pracuje a že zároveň vyvíjí speciální modul, který bude v budoucnu sloužit jako filmový ateliér na oběžné dráze. Přesněji – firma Axiom Space, která má smlouvu s NASA, plánuje v roce 2024 k ISS připojit první modul své vlastní stanice. Ta se má postupně zvětšovat, v roce 2028 zcela odpojit a fungovat samostatně.

Na konci roku 2024 se má k rostoucí stanici Axiomu připojit modul S.E.E. s názvem SEE-1. Podle tiskové zprávy má jít o nafukovací zařízení o maximálním průměru šesti metrů. Uvnitř bude malé studio určené specificky pro vytváření videoobsahu – od natáčení filmů a videí po streamování sportovních nebo jiných aktivit. Má tak jít o další prostředek „demokratizace“ vesmíru – uvozovky proto, že zatím netušíme, na kolik výlet do SEE-1 vyjde.

Na co jsme zvědaví

Už za osm měsíců má na obrazovky dorazit jedna z největších televizních událostí posledních let, seriál ze světa Pána prstenů. První větší vlnu očekávání přinesla informace o rekordním rozpočtu, druhou záběr na zemi neumírajících Valinor. Teď konečně dorazilo i první video. Sice skoro jistě neukazuje žádné záběry ze samotného seriálu, za doprovodu zajímavé animované sekvence ale sděluje jeho oficiální název – Pán prstenů: Prsteny moci. Zároveň tak dostáváme další velkou indicii, o čem bude příběh odehrávající se tisíce let před filmy Petera Jacksona pojednávat.

Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Devadesátky
  2. Archive 81
  3. Peacemaker
  4. The Book of Boba Fett
  5. Euforie

Nejsledovanější filmy:

  1. Eternals
  2. Vřískot
  3. K zemi hleď!
  4. Spider-Man: Bez domova
  5. The Matrix Resurrections

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, nebo výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, najdete v kompletním vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.