V zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem. První teaser na očekávaný seriál ze světa Pána prstenů je tady

Filip HouskaFilip Houska

lord-of-the-rings-amazon-series-valinor-4

Foto: Amazon

První fotografie ze seriálového Pána prstenů od Amazonu

0Zobrazit komentáře

Tak jsme se konečně dočkali. Po dlouhých letech, kdy nás Amazon jen kusými informacemi lákal na svůj nový seriál ze světa jedné z nejmilovanějších ság všech dob, Pána prstenů, zveřejňuje první teaser spolu s oficiálním názvem. A své sympatie novince, která se nám má představit už letos, vyjadřuje i samotný zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Nový seriál inspirovaný epickými příběhy z pera britského spisovatele J. R. R. Tolkiena ponese název The Lord of the Rings: The Rings of Power, volně přeloženo jako Pán prstenů: Prsteny moci. Jeho první trailer, který dorazil po necelých pěti letech od ohlášení seriálu, ale může být drobným zklamáním – skoro nic totiž neukazuje.

Ve zhruba minutovém videu se nám nabízí pohled roztavený kov, který se vlévá do formy, aby jej následně zchladila tekoucí voda. Patrně tak jde o symboliku k výrobě prstenů. I tak ale teaser působí epickým dojmem, k čemuž přispívá i tajuplný ženský hlas opakující legendární linky z Tolkienových knížek. Na více si budeme muset ještě počkat.

„Prsteny moci spojují všechny hlavní příběhy Druhého věku Středozemě: ukování prstenů, vzestup Temného pána Saurona, epický příběh o Númenoru a Poslední spojenectví elfů a lidí. Až dosud diváci na plátně viděli pouze příběh Jednoho prstenu. Ale než byl jeden, bylo jich mnoho,“ zmiňují pro magazín Decider tvůrci seriálu J. D. Payne a Patrick McKay.

Ačkoliv je Amazon skoupý na bližší detaily, nějaké konkrétnější informace se v průběhu času přece jen objevily. Například se ví, že první řada nového seriálu bude nejdražší v dějinách televize – má stát až 465 milionů dolarů, tedy více než původní tři filmy dohromady. Loni jsme navíc dostali i možnost vidět první oficiální fotku, která naznačuje mnohé souvislosti. Potvrzena už byla i druhá řada.

Dále se ví i datum vydání prvního dílu debutové série, který je naplánován na pátek 2. září a vyjde exkluzivně pro streamovací službu Prime Video, jež Amazon provozuje. A co se dějového zasazení týče, The Lord of the Rings: The Rings of Power se bude odehrávat tisíce let před původními filmy Petera Jacksona, a to na lokalitách, které skalní fanoušci už mohou znát.