Vedle postele letecký simulátor. Letištní hotel v Tokiu láká na netradiční zážitek přímo v pokojích

Filip HouskaFilip Houska

haneda

Foto: Haneda Excel Hotel Tokyu

Letecký simulátor přímo v hotelovém pokoji

0Zobrazit komentáře

Řídit úspěšný hotel je dnes složitější než kdy dříve. O to víc, když se z Airbnb a dalších podobných platforem stal zajetý a pro klienty akceptovatelný byznys. Nejen díky tomu tak musí hoteliéři dumat nad tím, co zákazníkům nabídnout navíc, aby do jejich pokojů dorazili. Ideálně něco, co kdekoliv jinde jen těžko seženou.

Povedenou věc má v plánu například zábavní gigant Disney, který ve svém floridském komplexu chystá otevřít hotel ve stylu Star Wars včetně tematického personálu a pokojů, které vypadají jako interiér vesmírné lodi. A právě na letectví chce přilákat nové zákazníky i japonské letištní ubytování Haneda Excel Hotel Tokyu.

To nově obohatilo vybrané hotelové pokoje o realistický letecký trenažér se všemi potřebnými informačními a funkčními prvky, který simuluje kokpit Boeingu 737. Nachází se hned vedle postelí a na prostoru o 31 metrech čtverečních, kterými pokoje Superior Cockpit Room disponují, tak zabírá podstatnou část.

haneda-4

Foto: Haneda Excel Hotel Tokyu

Pohled na simulátor

Nejde však o žádnou „hračku“, do které je možné si kdykoliv sednout a zkrátka spoléhat na vlastní znalosti a odvahu. Vedení hotelu celou záležitost bere poměrně seriózně a všem, kteří si simulovaný let chtějí vyzkoušet, nabízí profesionálního instruktora, který je zároveň i skutečným kapitánem. S ním je pak možné konzultovat jednotlivé kroky a podobně.

S tím se pojí i doby, kdy je možné létat. Stanoveny jsou dvě, a to konkrétně od 12.00 do 13.30 a od 14.30 do 16.00 každý den místního času, což akorát vychází na 90minutové bloky, které si zájemci mohou koupit. Co se týče trasy, naplánována je vysoce frekventovaná cesta z Tokia (Haneda) do Osaky.

haneda-1

Foto: Haneda Excel Hotel Tokyu

Zážitek za 6 300 korun

Pokud byste si chtěli simulovaný let uvnitř hotelového pokoje vyzkoušet, budete si muset připravit 30 tisíc japonských jenů, v přepočtu zhruba 6 300 korun. Vše je podmíněno online rezervací alespoň pět dní dopředu a v ceně není samotné ubytování.

david-miklas-simulator

Přečtěte si takéPřipoutejte se, prosím. Češi v centru Prahy postavili unikátní simulátor českého letounu L-410Připoutejte se, prosím. Češi v centru Prahy postavili unikátní simulátor českého letounu L-410

Samotný nocleh Haneda Excel Hotel Tokyu na jednu noc nabízí za 25 300 jenů (5 300 korun), přičemž se na přítomný kokpit Boeingu budete moci jen dívat a přes jeho okna pozorovat dění na přistávací dráze letiště. Termíny simulovaných letů jsou totiž přesně naplánovány.

haneda-2

Foto: Haneda Excel Hotel Tokyu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym