Virgin Hyperloop One vyvinul aplikaci, ve které si můžete zkusit naplánovat cestu hyperloopem

Filip HouskaFilip Houska

hyperloopone
0Zobrazit komentáře

Poté, co do ambiciózního startupu Virgin Hyperloop One s myšlenkou změnit budoucnost dopravy ultrarychlým hyperloopem investičně vstoupil britský magnát Richard Branson, začaly se dít velké věci. Vedle toho, že jejich kapsle překonala poprvé rychlost 386 km/h, startup navrhl nástroj, který bude každý pro cestování hyperloopem nejspíše potřebovat.

Ve spolupráci s konsorciem HERE Technologies, které se zabývá pokročilým mapovacími a navigačními systémy, vyvinul jeden z nejnadějnějších hyperloopových startupů aplikaci, díky které si v budoucnu bude možné v tomto přepravním prostředku zarezervovat místa. Alespoň takto to firma prezentuje na svém blogu a na probíhající konferenci CES v Las Vegas.

776E9897-4048-4932-814C-D8137423A9C4

Přečtěte si takéFitbit investuje 6 milionů dolarů do startupu, který vyvíjí senzor pro měření cukru v krviFitbit investuje 6 milionů dolarů do startupu, který vyvíjí senzor pro měření cukru v krvi

Myšlenka je to bezpochyby skvělá, s ohledem na vizi, že se má hyperloop stát další dopravní alternativou letadel, automobilů či vlaků. Tím však zatím neveřejná mobilní aplikace nekončí – bude totiž sloužit i jako jistá obdoba tradičních vyhledávačů kombinovaných spojů (jako například český IDOS nebo Jízdní řády od Seznam.cz).

lalv

Díky nástrojům od HERE Technologies, které kumulují informace o hromadné dopravě z více jak 1300 měst po celém světě, má aplikace cestujícím komplexně ukazovat, jak se dostat z bodu A do bodu B i za použití dalších dopravních prostředků, jako například vlaků, autobusů, alternativních taxislužeb (Uber, Lyft) nebo chůze.

Přehledné grafické rozhraní i funkce

Nebudou chybět ani ceny za konkrétní typ přepravy, délka transportu, odhadovaný čas a další užitečné informace (třeba tipy, jakou kapsli v hyperloopu vybrat pro klidné a tiché cestování). Právě takto to chápe i Matt Jones, senior viceprezident vývoje ve Virgin Hyperloop One, který říká, že „hyperloop není jen o bodech A a B, ale o komplexním end-to-end cestovatelském zážitku bez zbytečného čekání“.

C2559854-5F85-450F-80EA-4BCE3F36BEEE

Obecně se jedná o velmi zajímavé smýšlení, protože řada expertů se domnívá, že systém hyperloopu bude v budoucnu sloužit hlavně pro přepravu zboží, nikoliv lidí. Virgin Hyperloop One to vnímá jinak, což dokazuje například i testování kapsle pro běžné cestující. Cesta z Las Vegas do Los Angeles o délce 434 kilometrů by tak mohla celkově zabrat i kolem 30 minut.

Foto: Virgin Hyperloop One; Hyperloop One (reprofoto, YouTube)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym