Vliv zločinců ze Spectre přetrvává. Podívejte se na finální trailer k novému Jamesi Bondovi, který míří do kin

Filip HouskaFilip Houska

daniel-craig-james-bond

Foto: Forum Film

Daniel Craig v bondovce Není čas zemřít

0

Napětí okolo vydání nového Jamese Bonda se stupňuje. Po několika odloženích je už známé, kdy poslední špiónský film s Danielem Craigem v hlavní roli vstoupí do kin, a jeho tvůrci na velkou akci nyní lákají v dalším, finálním traileru. Většího prostoru se v něm dostává i jeho arcinepříteli Safinovi.

Téměř s jistotou lze říct, že bondovka Není čas zemřít (v originále No Time to Die) je jedním z nejočekávanějších filmů této proslulé špiónské série. V pořadí pětadvacátý díl byl totiž kvůli koronavirové pandemii, která mimo jiné uzavřela i kina, několikrát odsunut a nechal fanoušky v konstantní nejistotě.

Nejprve měl vyjít loni na jaře, po úvodní covidové vlně byl ovšem přesunut na podzim téhož roku. A protože se situace s plnohodnotným otevřením kinosálů ani tehdy nelepšila, byl znovu odložen. Poslední okno tak bylo stanoveno na podzim tohoto roku, konkrétně na 8. října. A toto datum by mělo konečně vyjít.

Nutno ovšem podotknout, že osmý den v říjnu má mít nová bondovka premiéru ve Spojených státech – do Česka a dalších evropských (a jiných) zemí má dorazit o několik dní dříve, přesněji řečeno 30. září. Je ale stále teoretická šance, že se tento termín v návaznosti na zahraniční premiéru ještě změní.

Tvůrci filmu, ve kterém by britský herec Daniel Craig měl slavného agenta s přídomkem 007 ztvárnit doopravdy už naposledy, každopádně na očekávaný příchod lákají novým, více než dvouminutovým trailerem. Ten začíná menším přesunem do minulosti, respektive do předchozích „craigovských“ dílů.

Díky tomu dává poměrně jasně najevo, že Není čas zemřít se pokusí uzavřít kruh, který začalo Casino Royale. Na díl založený nejen na pokeru té nejvyšší finanční úrovně poté navazovaly filmy Quantum of SolaceSkyfall Spectre. A právě organizace pod jménem Spectre bude hrát v novém filmu velkou roli. Nehledě na to, že dorazí i nový zloduch.

Život úhlavnímu nepříteli Jamese Bonda, Safinovi, vdechne Rami Malek, který se proslavil jako Freddie Mercury z filmu Bohemian Rhapsody o kapele Queen. Chybět nebudou ani Madeleine Swannová, kterou ztvární francouzská herečka Lea Seydoux, Bondův spojenec z CIA Felix Leitner nebo „Qéčko“, hlavní dodavatel technických vychytávek tajného agenta.

Součástí celé mánie okolo nového Bonda je také speciální akce, kterou si pro fanoušky připravil Apple. Jak informuje magazín Deadline, od 7. září do 7. října bude možné zdarma prostřednictvím aplikace Apple TV zhlédnout 45minutový dokument Being James Bond, který dá nahlédnout do zákulisí natáčení i z perspektivy samotného Craiga.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym