Vodafone u svých „neomezených“ tarifů zvedá rychlost internetu na dvojnásobek

vodafone-stodulky

Prodejna Vodafone v pražských Stodůlkách

0Zobrazit komentáře

U Vodafonu se dějí poslední dobou poměrně velké věci. Tou největší je pravděpodobně miliardová akvizice českého UPC, které se po schválení postupně integruje do Vodafonu. Výsledkem bude mimo jiné propojení mobilních, internetových a televizních služeb. Vedle toho Vodafone před několika měsíci ohlásil také spuštění „neomezených“ datových tarifů, čímž na tuzemském trhu rozpoutal menší revoluci.

Konkurenční T-Mobile krátce nato zákazníkům rovněž nabídl neomezený internet, a to dokonce bez poplatku na celé léto, a za první měsíc si tuto nabídku aktivovalo 650 tisíc zákazníků. Vodafone nicméně přišel rovnou se stálými „neomezenými“ tarify a nyní prohlásil, že jsou zákazníci s jeho nabídkou spokojeni, a to i přesto, že byla rychlost internetu dosud omezena na 5 Mbit/s. Podle Vodafonu byla dostačující, ale i tak se nyní červený operátor rozhodl rychlost navýšit na dvojnásobek (10 Mbit/s).

Omezení rychlosti však nebyl jediný háček tzv. „neomezeného“ tarifu. Abyste si ho mohli u Vodafonu pořídit, musíte si k němu zaplatit balíček pro minimálně dva uživatele a navíc službu internet na doma. Celkem tak zaplatíte minimálně 2 396 korun a je jedno, zda budete tarif využívat sami, nebo ve dvou lidech. Při čtyřech členech rodiny pak zaplatíte dohromady dohromady 2 795 korun. Je to značné omezení, které nabídku částečně diskredituje, ale možná se jednou, po vzoru zahraničí, i u nás dočkáme rozumných neomezených tarifů.

Již brzy by měl svou nabídku navazující na neomezené datové léto představovat T-Mobile a novinky chystá také třetí operátor O2.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym