Vrátil se z podsvětí, aby se pomstil. Vyšel první trailer remaku kultovní Vrány, vzbudil mnoho vášní

Komiksová adaptace Vrány z roku 1994 se do paměti zaryla estetikou, herectvím a tragickým osudem Brandona Leeho. Nový remake se vydal překvapivým směrem.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

the-crow-bill-skarsgard

Reprofoto: Lionsgate Movies/YouTube

Titulní postavu v nové Vráně ztvárnil Bill Skarsgård

0Zobrazit komentáře

Vyšel velký trailer Vrány, remaku slavného filmu z 90. let. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Vrána – příběh muže, který povstal z mrtvých a mstí se za vraždu svojí milované – se poprvé objevila koncem 80. let na stránkách komiksových časopisů. Nejznámější je nicméně film z roku 1994, při jehož natáčení kvůli nehodě tragicky zemřel představitel hlavní role Brandon Lee. Snímek dostal několik pokračování, všechny ale propadly. Teď se v Hollywoodu pokusili o remake a první zveřejněný trailer vzbuzuje mnoho vášní.

Nová Vrána představí Erica Dravena a jeho snoubenku Shelly Webster, kteří jsou spolu chladnokrevně zavražděni. Jejich duše se vydají do podsvětí, Eric ale dostane šanci se vrátit mezi živé, aby se pomstil. Přesně to udělá. Režisér Rupert Sanders v rozhovoru pro Vanity Fair řekl, že ho zaujala „příležitost natočit temnou romanci, něco, co se zabývá tématy ztráty, zármutku a závoje mezi životem a smrtí.“

Vrána z roku 1994 vynikala hlavně svojí estetikou a virtuózním audiovizuálním zpracováním. Pokud se remake ze současnosti nechtěl jen opakovat nebo se snažit napodobit atmosféru tehdejší doby, musel se vydat jiným směrem. Sanders, stojící za Sněhurkou a lovcem a Duchem ve stroji, se přitom dříve ukázal jako tvůrce příběhově pokulhávajících, ale vizuálně velice dobrých filmů. Jeho nová Vrána oproti nim ale působí mnohem civilněji a v traileru schází výraznější expresionistické výjevy.

Překvapí ovšem hlavně brutalita, s jakou hlavní hrdina vykonává svoji pomstu. Hned v prvním traileru je k vidění řada přímých záběrů na zásah projektily z brokovnice nebo sečné rány. V jednom momentě Vrána dokonce střílí skrz vlastní hrudník na zloducha za sebou. Zaujme také vzezření hrdiny, u něhož prý tvůrci chtěli zkombinovat estetiku devadesátkových raverů s moderními hvězdami jako Post Malone nebo Lil Peep. Mnoho diváků film předem zavrhuje a trailer kvůli změnám kritizuje.

České diváky může mimochodem zaujmout také fakt, že se nová Vrána natáčela v Praze. Kompletní film s Billem Skarsgårdem a FKA Twigs v hlavních rolích do kin zamíří 6. června.


Co ukazují trailery

První znamení: Přichází satan!

Mladá Američanka se vydává do Říma, kde má v pokoře sloužit církvi. Brzy se ale začne ukazovat, že nejde o vůbec posvátné místo, ba naopak zde vládne temnota. První znamení zatím vypadá jako jeden ze zajímavějších hororů s náboženskou tematikou, režisérka Arkasha Stevenson ostatně v minulosti pracovala na seriálech LegionPomsta s chutí třešní.


Co hýbe světem filmu a televize

Pokračování Batmana se odkládá

Batman s Robertem Pattinsonem byl kritický i divácký hit a prakticky hned od vydání v roce 2022 začaly přípravy na pokračování. To mělo původně vyjít počátkem října příštího roku, studio Warner Bros. ale teď oznámilo, že premiéra se odkládá až na 3. října 2026. Spolu s tím se přesunula také uvedení pár dalších filmů – hororu The Bride od Maggie Gyllenhaal s Christianem Balem (vyjde místo Batmana 2) nebo gangsterky Alto Knights s Robertem De Nirem (vyjde 21. března 2025 místo 15. listopadu 2024). Nově pak datum premiéry dostal chystaný snímek Paula Thomase Andersona s Leonardem DiCapriem, Seanem Pennem či Reginou Hall. Zatím nepojmenovaný film má vyjít 8. srpna 2025.


Co si pustit

Taylor Swift: The Eras Tour

Disney+  |  Hudební  |  2024  |  210 min.  |  ČSFD

taylor-swift-eras-tour-film

Reprofoto: Taylor Swift/YouTube

Koncertní film Taylor Swift: The Eras Tour

Jak vypadá nejúspěšnější koncertní show v historii? To ukazuje Taylor Swift: The Eras Tour zachycující velkolepá vystoupení nejpopulárnější žijící zpěvačky a písničkářky po celém světě. Právě už svými složitými aranžemi pódií, kostýmy či choreografií dokumentární snímek může zaujmout i ty, které tvorba Taylor Swift jinak příliš netáhne. V jejím širokém katalogu by si ale několik oblíbených skladeb mohl vybrat snad každý. A fanoušci se mohou těšit na záznamy akustických písní, které v kinoverzi The Eras Tour nebyly.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym