Vyšel seriál Monarch: Odkaz monster ze světa Godzilly. Překvapivě dobře kombinuje atrakce a příběh

Na streamovací službě Apple TV+ dnes vyšel seriál Monarch: Odkaz monster, odehrávající se ve světě Godzilly. Sleduje činnost tajné organizace Monarch.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

monarch-legacy-of-monsters-godzilla-apple-1

Foto: Apple

Apple představil svůj nový seriál Monarch: Legacy of Monsters

0Zobrazit komentáře

Očekávaný seriál ze světa Godzilly je tady, a je až překvapivě dobrý. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Jak se stalo, že se na povrch vrátila starodávná monstra žijící uprostřed duté Země? To má odhalit nový seriál Applu – alespoň pohledem organizace Monarch, jejímž cílem původně bylo zkoumat skryté království Godzilly právě proto, aby se předešlo střetu dvou světů. Jenže jak víme z několika filmů z univerza monster Warner Bros., tak docela to nevyšlo.

Monarch: Legacy of Monsters sleduje dvě dějové linie, jednu v 50. letech a druhou po událostech první Godzilly z roku 2014, kdy za sebou obří ještěr nechal zdevastované San Francisco. Současný příběh divákům představí dvojici sourozenců sledujících rodinnou historii spojenou právě s organizací Monarch a jejími počátky.

Hrdinové seriálu při svém pátrání objeví personu armádního důstojníka Lee Shawa, který má hrát zásadní roli v příběhu o tom, jak se napříč generacemi linou vlivy utajovaného světa Titánů – Godzilly a dalších starověkých obrovských zvířat. Právě s Shawem se setkáme jak v minulosti, tak v současnosti. Jeho dvě různě staré podoby dostaly tvář herce Wyatta Russella a jeho otce Kurta Russella. V desetidílné první sérii se objeví také Anders Holm, Elisa Lasowski, Anna Sawai a další.

První recenze jsou převážně pozitivní, přičemž na jedné straně chválí audiovizuální zpracování s atraktivní výpravou a skvělými efekty, na druhé osobní dramata mezi postavami. Padají označení jako „nejlepší možný scénář pro rozšíření franšízy“ nebo „divoce zábavné a v jádru poutavě lidské“. Na streamovací službě Apple TV+ dnes vyšly první tři epizody seriálu, další budou přibývat co týden.


Co ukazují trailery

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně

Režisér a scenárista Zack Snyder má se svojí variací na Star Wars velké plány, a nový trailer prvního ze dvou potvrzených filmů slibuje vizuálně bohatou cestu hrdinky, která hledá bojovníky na ochranu lidu měsíce na kraji galaxie. Právě ten má hrát zásadní roli v plánu na její ovládnutí.


Co hýbe světem filmu a televize

První recenze Napoleona chválí

Příští týden do kin vstupuje Napoleon od Ridleyho Scotta, historický velkofilm sledující vzestup a pád jednoho z nejslavnějších vojevůdců vůbec. První zahraniční recenze oceňují zejména vyobrazení bojových scén, ale také romantickou linku mezi Napoleonem a jeho ženou Joséphine. A nečekaně neseriózní pojetí. Více zde.


Co si pustit

BlacKkKlansman

HBO Max  |  Drama/Komedie  |  2018  |  130 min.  |  ČSFD

blackkklansman-1

Reprofoto: Focus Features/YouTube

Film BlacKkKlansman

Počátkem 70. let v americkém Coloradu do policejního sboru nastoupil první Afroameričan, Ron Stallworth. Nejdříve dostal práci schovaný v archivu, naléháním na šéfy si ale vydobyl práci v terénu – měl infiltrovat černošská politická shromáždění. Stallworth měl ale na mysli něco lepšího, než donášet na svoje souputníky. Rozhodl se zavolat Davidu Dukeovi, nejvyššímu představiteli Ku-klux-klanu – a Duke mu překvapivě skočil na lep. Hrdý černoch s velkým afrem infiltroval nejvíce rasistickou organizaci v Americe. Nejvtipnější na celé premise BlacKkKlansmana je to, že je zcela skutečná.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym