Vývojáři slibují, že se Grand Theft Auto VI nezpozdí. Potvrdili, že si ho zahrajeme 12 let od pátého dílu

Akce, honičky a zločin ve známé herní sérii baví – a pohádkově vydělávají – už přes čtvrt století. Nyní tvůrci přibližují datum vydání GTA VI.

Michal MančařMichal Mančař

grand-theft-auto-vi-trailer-18

Foto: Rockstar Games

Záběr z prvního traileru na Grand Theft Auto VI od Rockstar Games

0Zobrazit komentáře

Když vývojáři z Rockstar Games loni v prosinci vydali první trailer na Grand Theft Auto VI, tak zaprvé zbořili internet miliony zhlédnutí (dnes jich má video skoro 200 milionů!), zadruhé nalákali na vydání své hry už v roce 2025. Nyní vydavatel hry Take-Two Interactive termín významně upřesnil. Pokračování jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií na světě se fanoušci dočkají koncem příštího roku.

„V nadcházejícím roce očekáváme výnosy ve výši 5,55 až 5,65 miliardy dolarů (130 miliard korun – pozn. red.). Naše očekávání jsou výsledkem upřesnění dříve uvedeného termínu vydání Grand Theft Auto VI od Rockstar Games na podzim roku 2025,“ zmiňuje videoherní společnost v právě vydané výroční zprávě. „Jsme přesvědčeni, že Rockstar Games poskytnou jedinečný zážitek, a naše očekávání komerčního úspěchu hry se nadále zvyšují,“ uvádějí zástupci Take-Two Interactive.

„Silně věříme tomu, že Grand Theft Auto VI na podzim roku 2025 vydáme,“ dodal pro videoherní server IGN šéf Take-Two Strauss Zelnick. Zpráva videoherního vydavatele musela příznivce hry dvojnásob potěšit vzhledem ke spekulacím ze začátku roku. Ty tehdy uváděly možné odložení premiéry až na rok 2026.

Pokud se plány Take-Two Interactive vyplní, Grand Theft Auto vyjde dlouhých dvanáct let od pátého dílu série, kterou od roku 1997 proslavuje kriminální akce v otevřených herních světech. Ani novinka o podzimním termínu nicméně nepřinesla naději majitelům herních PC. Už první odhalení loni v prosinci zmiňovalo vydání GTA VI pouze na konzolích Xbox a PlayStation.

Osud GTA na počítačích zůstává nejasný, absence hry na PC by nicméně byla velkým překvapením. Grand Theft Auto je mašinou na peníze, která napříč herními platformami generuje svým vývojářům a vydavatelům miliardy dolarů. Omezit ji na konzole by znamenalo omezit zdroje příjmů. Jen pátého dílu se prodalo přes 200 milionů kopií, což z něj činí druhý nejprodávanější titul herní historie za fenoménem Minecraft.

GTA VI se bude odehrávat ve fiktivním floridském městě, do něhož se série podívala už v osmdesátkově stylizovaném a soundtrackově skvělém titulu Grand Theft Auto: Vice City. Dějově se ale přesune do současnosti a bude sledovat příběh dvou protagonistů Lucii a Jasona. A jak ukázal první trailer, opět nebudou chybět honičky s policisty, ilegální závody a drobné i závažné zločiny.