Ze Souralovy Trigemy se stává horská skupina. Portfolio rozšířila o skiareál v Rokytnici nad Jizerou

K lyžařskému areálu Monínec a malému středisku Samoty na Šumavě přidala developerská společnost nově i zářez v Krkonoších.

b-3

Foto: Trigema

Marcel Soural, majitel developerské skupiny Trigema

0Zobrazit komentáře

Developerská společnost Trigema podnikatele Marcela Sourala není v oblasti horských volnočasových aktivit žádný nováček. Už několik let má v portfoliu lyžařské středisko Monínec ve středních Čechách, vlastní také jedno na Šumavě a od nynějška je rovněž vlastníkem skiareálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou. Plánuje zde investovat 1,3 miliardy korun. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Trigema odkoupila od Tělovýchovné jednoty Spartak Rokytnice stoprocentní podíl v akciové společnosti, která areál v Rokytnici nad Jizerou dosud vlastnila a provozovala. V minulosti už ČTK sdělila, že hledá partnera schopného investovat do skiareálu. Cenu obchodu však zúčastněné strany podle informací Hospodářských novin nekomentovaly.

„Koupě skiareálu Rokytnice nad Jizerou je příležitostí, která perfektně zapadá do naší vize dále rozvíjet jeden z našich investičních pilířů. Budováním míst pro zážitky a trávení volného času se věnujeme více než patnáct let a být součástí jednoho z největších lyžařských center v Krkonoších bylo naší obrovskou motivací,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Společnost Marcela Sourala obchodem získala pátý největší skiareál v zemi. Má dvě čtyřsedačkové lanové dráhy, šest lyžařských vleků v areálu Horní Domky a čtyři vleky ve středisku Studenov. Společně s dalšími areály tak nyní Trigema provozuje přes dvacet kilometrů sjezdových tratí, celkem tři lanovky a bezmála dvě desítky vleků. K hospodářským výsledkům Rokytnice za minulé období se však developer nechtěl vyjádřit.

Trigema chce v příštích letech investovat do rozvoje lyžařského areálu a celé lokality. Investice, které se vyšplhají k 1,3 miliardy korun, by měly vést ke zlepšení kvality lyžování a zvýšení komfortu služeb. Pro Hospodářské noviny Soural uvedl, že se v rámci investované sumy zaměří na tři základní oblasti: rezervoár pro vodu potřebnou pro zasněžování, modernizace přepravních zařízení a vybudování nového – například propojení Horních Domků se Studenovem novou lanovkou.

Při zvelebování nově nabytého skiareálu bude moci developer Trigema těžit ze zkušeností, které má ze svých předchozích horských projektů. V roce 2008 vybudoval skiareál Monínec, který v průběhu let doplnil o hotel, restauraci a zábavní park. A před čtyřmi lety začal rozvíjet středisko Samoty na Šumavě, kde chce z malého areálu vybudovat plnohodnotné středisko.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym