Brněnští Two Bits spouští novou verzi svého cestovatelského startupu Tripomatic. Takhle vypadá

Český cestovatelský startup Tripomatic, za kterým stojí brněnský tým Two Bits pod vedením Barbory Nevosádové a Lukáše Nevosáda, přichází po více než roce vývoje s úplně novou webovou verzí. Ta kromě několika nových funkcí, přináší především modernější, čistější a 100% responsivní uživatelské prostředí, které je nyní více sjednocené s mobilními aplikacemi pro iOS, Android a Blackberry, které Tripomatic nabízí (například odstranění tlačítek a nepřehledných menu, které nahrazuje jednoduchý, postranní sidebar), tak aby bylo možné plánovat cesty v podstatě na jakémkoliv zařízení i bez nutnosti stahovat  právě některou z výše uvedených aplikací.

Změny se dotkly také technického pozadí projektu.

„Protože chceme, aby zážitek z používání aplikace byl pro uživatele co největší, chceme mít aplikace nativní. Bohužel se ukázalo, že pokud máme více nezávisle naprogramovaných aplikací, tak dochází jednak k problémům v tom, že se opakují ty stejné chyby na všech platformách a také, že každou featuru musíme psát zvlášť pro každou platformu. Proto máme na serveru API, které slouží pro ukládání dat a s tímto api komunikuje naše společné aplikační jádro napsané v Javascriptu. Nativní aplikace je potom vlastně jenom taková jednoduchá obálka nad tímto jádrem sloužící pouze pro prezentaci. To javascriptové jádro je zkompilovaný javascript, který navenek zpřístupňuje rozhraní a klientské aplikace volají jednotlivé metody z tohoto rozhraní. Na webu je tato klientská aplikace opět javascript a na mobilech je to nativní aplikace, která má toto jádro v sobě a distrubuuje se společně s ním“, říká Barbora Nevosádová

Tripomatic, který pokrývá více než 400 destinací po celém světě, má jinak momentálně určitě slušně našlápnuto. Mobilní aplikace projektu totiž dosahují 200 tisíc stažení měsíčně, s tím, že přes službu uživatelé každý měsíc naplánují okolo 300 tisíc cest.

02-attractions on map
12-starting a new trip
13-multi destination trip
03-attraction detail

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.