Konkurent Uberu získává investici přesahující 5,6 miliard Kč

grabtaxi
0Zobrazit komentáře

Japonský telekomunikační gigant SoftBank se chce nyní pořádně zaměřit na jihovýchodní Asii a začal rovnou z ostra – investicí ve výši 5,63 miliard korun do GrabTaxi. U nás ne moc známá společnost je jediným větším konkurentem Uberu v Asii a SoftBank si to plně uvědomuje. Posunul tedy valuaci GrabTaxi k 22,5 miliardám korun, což je ovšem stále 40x méně než v případě Uberu.

uber-h

Přečtěte si takéHodnota Uberu by brzy mohla dosáhnout 40 miliard dolarů!Hodnota Uberu by brzy mohla dosáhnout 40 miliard dolarů!

GrabTaxi bylo založeno před pouhými 2 lety v Malajsii a již nyní má přes 500 zaměstnanců a rozrostlo se do 17 měst po jihovýchodní Asii. Podle informací TC si již jejich aplikaci stáhlo přes 2,5 milionů zákazníků, 500 tisíc z nich jí využívá pravidelně a v databázi mají aktuálně přes 60 tisíc řidičů, kteří průměrně odbavují 3 zákazníky každou vteřinu. To jsou slušná čísla!

CEO GrabTaxi, Anthony Tan, sám říká, že díky početnému asijskému trhu nehodlají lokalitu opustit. Stále mají potenciál dosáhnout až na 600 milionů zákazníků a narozdíl od západu, porazit Uber. Každopádně to bude pro příští rok skvělá podívaná.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina