Britský TransferWise na investicích atakuje hranici 100 milionů dolarů

Screen-Shot-2014-12-29-at-15.19.21
0Zobrazit komentáře

Ve včera uzavřeném Series C kole investic se podařilo britskému startupu pro převody měn TransferWise získat dalších 58 milionů dolarů, které v nespecifikovaných podílech proinvestovali Andreessen Horowitz, Lending Club, Richard Branson, Valar Ventures, Index Ventures, IA Ventures nebo Seedcamp. Celková částka, která byla do TransferWise dosud investovaná tak přehoupla hranici 90 milionů dolarů, informuje CB.

Screen Shot 2014-12-29 at 15.19.21

Přečtěte si takéPříběh čtyř nadějných britských startupůPříběh čtyř nadějných britských startupů

Startup je starý pouze necelé 4 roky a za svůj úspěch vděčí především šikovným programátorům, které se podařilo přetáhnout ze Skype a PayPalu. TransferWise prozatím postupně ovládá evropský trh, ale již teď plánuje otevřít svojí první pobočku i na americkém trhu. Souběžně s tím plánuje rozšířit 300 nových možností pro převody měn, které se připojí ke stávajícím 292 – mezi měnami se objevuje i česká koruna a to skoro od samého počátku fungování. I přesto, že web zatím českou lokalizaci nedostal.

TransferWise musí bojovat se širokou konkurencí nejen v podobné klasických bank nebo PayPalu, ale i dalších konverzních služeb, jako jsou Azimo nebo CurrencyFair, které mimochodem vypadá jako absolutní kopírka staré verze webu.

Zajímavý je i příběh toho, jak vlastně startup vznikl. Dva kamarádi, původem z Estonska, viděli problém v tom, že převody peněz, které si posílají domů ze zahraničí jsou velmi nevýhodné. Oba bydleli v Londýně a za svoji práci získávali eura a libry, ale potřebovali zasílat peníze do rodného Estonska v jiné měně, která byla mezi jejich bankami velmi nevýhodná. Začali tedy fungovat na principu mezisměnného kurzu, který přechází z jednoho člověka na druhého tak, aby se platba vyhla vysokým poplatkům. To jim dokázalo ušetřit tisíce liber ročně a teď vlastně šetří i zákazníkům.

Screen Shot 2015-01-26 at 14.07.09

Podle společnosti je průměrná částka při transakci kolem 1500 liber. Služeb využívají nejen freelanceři a menší obchodníci, ale i firmy, které platí zaměstnance do zahraničí nebo třeba ti, kteří si nechávají do zahraničí posílat svůj důchod.

TransferWise ke konci minulého roku naraisoval peníze od známého fondu Sequioa Capital a posunul svojí valuaci na hranici 1 miliardy dolarů. Nyní by se valuace mohla pohybovat v řádu 1,75 miliard dolarů!

Rubriku Startupy podporujíjt-retina