Soylent, který byl zkopírován českým startupem, získává 10 milionů dolarů

soylent
0Zobrazit komentáře

Pravděpodobně jste o Soylent již slyšeli, alternativní práškové stravě, která by měla dodat veškeré potřebné látky do těla i bez toho, abyste si museli vařit. Startup ze San Francisca při spuštění v roce 2013 okamžitě vyprodal a stává se čím dál víc populární nejen v USA. S tím souvisí investice ve výši 10 milionů dolarů, kterou ve čtvrtek Soylent obdržel od známého fondu Andreessen Horowitz, informuje CrunchBase.

djjj

Přečtěte si takéSkupina Delivery Hero kupuje Damejidlo.cz i Jidloted.cz za stovky milionů korun!Skupina Delivery Hero kupuje Damejidlo.cz i Jidloted.cz za stovky milionů korun!

Je to již druhá investice, kterou fond Soylentu svěřil společně s dalšími partnery při seed investici ve výši 1,5 milionu dolarů. Soylent si můžete pořídit na měsíc (84 jídel) za cenu $300 jednorázově nebo pravidelně za sníženou cenu $255, tedy v přepočtu asi 6000 Kč (70 Kč / jídlo), k tomu se jako příslušenství nabízí láhev na pití a speciální nabírací lžička.

Problémem bylo pouze doručení do ČR, které bylo z počátku nemožné a nyní zase zbytečně drahé. To se snaží vyřešit český projekt MOJE MANA, který po celé České Republice zasílá zdarma a to směs na přípravu 84 jídel za sníženou sazbu cca. 5100 Kč měsíčně. Na první pohled nenajdete moc rozdílů, liší se pouze některé prvky ve složení prášku, ale styl webu, vizuálů i komunikace je takřka totožný.

mana-2-start-720x584-crop-u10668

Tak trochu vtipnou věcí je to, že česká média prezentují projekt MOJE MANA jako převratnou novinku, jako by na světě neexistovala žádná alternativa. Pokud se Soylentu podaří masivněji proniknout do střední Evropy, bude zajímavé sledovat konkurenční boj na již zavedeném, českém trhu.