Včerejší AppParade na plné čáře ovládla aplikace Restu

Lubo Smid z STRV vyhlašuje výherce Apple Watch

0Zobrazit komentáře

Jako už tradičně jsme se stali součástí letošní AppParade, konkrétně jejího 19. pokračování v pražském Bio Oku. Přihlásil se úctyhodný počet aplikací, na jejichž prezentaci měli vývojáři maximálně 3 minuty. Hlavním partnerem se stalo HTC, které si pro výherce nachystalo nový telefon HTC One a jako speciální cenu večera si přichystal český tým STRV poukaz na Apple Watch.

Soutěžilo se celkem ve 3 hlasovaných kategoriích a jedné náhodné. Nejlepší aplikace podle hlasování diváků, podle odborné poroty, podle výběru týmu STRV a nakonec náhodné slosování jednoho z hlasujících. Všechny tři hlasovací kategorie na plné čáře ovládla nedávno dokončená aplikace Restu, ve spolupráci se studiem The Funtasty.

biker

Přečtěte si takéSeznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeasonSeznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeason

Ceny za celý tým přebíral Vojtěch Janoušek, který se postaral o asi nejlepší prezentaci a show večera = pobavil nás všechny :). Hned v závěsu za Restu v diváckém hlasování byli Cool TicketZvukové pexeso od Honzy Škacha.

Screen Shot 2015-05-26 at 15.09.23

Letošní pořadí výherců diváckého hlasování

Co stojí za úspěchem Restu?

Rezervační systém Restu usadil do února tohoto roku přes 1 milion hostů. Ti napsali přes 70 tisíc recenzí a pomohli k tomu, že se do systému zařadilo bezmála 2500 restaurací po celé ČR. Restu za úspěšnou rezervaci nabízí 30 kreditů (30 Kč) a za napsanou recenzi nad 160 znaků dalších 20 kreditů.

Po dosažení částky 300 Kč je možné proměnit kredity ve voucher, který pak lze využít v libovolné restauraci. Podle autorů prý mobilní aplikace, kterou si po stránce designu vzal na starosti Pavel Hůza a Lukáš Strnadel, dopomohla k tomu, že lidé rezervují až 10x více, než přes webové rozhraní.

unnamed

Náhled nové aplikace Restu

V aplikaci jde jednoduše, podobně jako na Yelpu nebo Swarmu, vidět restaurace v okolí, jejich hodnocení, rezervaci, mapu s plánovačem tras a několik dalších funkcí, mezi kterými si uživatelé chválí hlavně primitivní možnost zrušení rezervace.

Další aplikace stojící za zmínku

Za zmínku stojí určitě motorkářská aplikace BikerSeason, o které jsme nedávno psali, při příležitosti 30% investice od Seznamu. Naplánuje trasu, kterou lze na motorce projet, včetně podrobných informací o terénu, zatáčkách a zastávkách kolem. Líbila se nám taktéž aplikace Futurello, díky které si můžete nahrát vzkaz, který se vám zobrazí až za 10 let.

Taková audio nebo video poznámka do budoucnosti.

Screen Shot 2015-05-26 at 14.56.46

Lubo Smid z STRV vyhlašuje výherce Apple Watch

Screen Shot 2015-05-26 at 15.12.29

Vojta Janoušek na scéně za Restu / The Funtasty