Jablotron investuje desítky milionů korun do českého vývojářského studia eMan

Michal PtáčekMichal Ptáček

jablotron
0Zobrazit komentáře

Zdá se, že i v aktuálním roce 2016 se na českém internetu budou dít velké věci. A to doslova. Známá česká společnost Jablotron, která se zaměřuje na výrobu zabezpečovacích zařízení, se totiž rozhodla investovat do vývojářského studia eMan, které se specializuje především na vývoj mobilních aplikací.

Důvod je poměrně prostý. Obě společnosti by se totiž chtěly zaměřit na vývoj společných produktů a služeb především se zaměřením na stále lukrativnější internet věcí (IoT) a chytrou domácnost.

„Finanční síla a zkušenosti Jablotronu v oblasti výroby 
a prodeje zabezpečovací a komunikační techniky poskytnou eManu významnou podporu pro další rozvoj a expanzi na nové trhy,“ řekl Jiří Horyna, CEO společnosti eMan“.

tomas

Přečtěte si takéDetailní představení českého projektu Angee, který chce ovládnout trh s chytrými domácími zařízenímiDetailní představení českého projektu Angee, který chce ovládnout trh s chytrými domácími zařízeními

Investiční ředitel Jablotronu Tomáš Morava k tomu dodává:

„Jedná se o oboustranně výhodný obchod. Jablotron posílí 
o zkušené profesionály z oboru, ve kterém vidíme budoucnost,“

Výše investice se jinak pohybovala v řádu desítek milionů korun a zajímavé bezpochyby je, že to není první pokus Jablotronu o podobnou transakci. Nedávno se totiž společnost měla podílet na několika IoT produktech s vývojářským studiem Cleevio, které mimochodem stojí například za chytrým zařízením pro domácnost s názvem Angee, avšak ze spolupráce/investice nakonec sešlo.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym