Rozvozový startup Rohlik.cz přibírá do svého vedení vedle Tomáše Čupra další posily

cupr

Zakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr

0Zobrazit komentáře

Je to teprve něco málo přes 2 roky, co se Tomáš Čupr, jako jeden z nejvýraznějších podnikatelů českého byznysu, rozhodl po úspěšném exitu Damejidlo.cz, pustit do dalšího projektu. Tím byl a stále je Rohlik.cz, který odstartoval v Praze s nabídkou rozvozu potravin do 90 minut, a následně expandoval i do dalších předních měst České republiky.

Čupr byl jediným členem nejvyššího vedení a zároveň největším akcionářem. Kvůli rostoucí expanzi a dalším plánům se ovšem rozhodl, že je čas na přibrání dalších partnerů. Křesla tak připadnou Christianu Kollerovi, který přes 8 let vedl finance české podoby sítě supermarketů SPAR, a Josef Gabaš, který měl dřívější zkušenosti z logistického sektoru MALL.cz.

m

Přečtěte si takéTakto vypadá nadupaný počítač od Microsoftu ve stylu iMacuTakto vypadá nadupaný počítač od Microsoftu ve stylu iMacu

Ten navíc na svoji funkci povyšuje po necelém půlroce stráveném na pozici provozního ředitele Rohlik.cz, kde se staral o přeměnu na nový sklad, který by se i přes svoje počáteční problémy s logistikou měl brzy dostat do bezchybové fáze a zároveň pomoci startupu dosáhnout na letošní miliardový obrat. Nutno ovšem dodat, že tato zásadní změna nebude mít žádný vliv na výši stávajících podílů.

rohlikvedeni

Zleva: Tomáš Čupr, Josef Gabaš a Christian Koller

K tomu dodává zakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr:

„Prodej potravin online je tou úplně nejsložitější oblastí e-commerce. K tomu je třeba přičíst růst, kterým Rohlik.cz prochází – v prvním roce provozu jsme dosáhli obratu 300 mil. Kč, letos cílíme na 1 mld. Kč. Aby bylo možné tak komplexní firmu uřídit, aniž by se to dotknulo komfortu pro zákazníky, bylo třeba, abych rozložil síly. Rohlik.cz má stále 1 hlavu v podobě nově ustanoveného boardu ředitelů, ale 3 různé pohledy a expertizy a 6 rukou.“

a dále doplňuje:

„Christian přináší hlubokou retailovou zkušenost, která začíná být po 2 letech existence Rohlíku potřeba, a také tlak na výsledky. Josef za těch pár měsíců odvedl v logistice neuvěřitelné množství práce, na které teď při další expanzi budeme moci stavět s jistotou, že jím nastavený systém to vydrží.“.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym