iPhone 8 se v Česku prodává nad očekávání. Zájem je hlavně o 4,7palcový model

Filip HouskaFilip Houska

62307B00-16ED-43E4-9D30-1390838BC97C
0Zobrazit komentáře

V pátek 29. září se v České republice oficiálně začala prodávat nová generace iPhonu pod označením 8. I když se pro běžnou veřejnost nejedná o zásadní aktualizaci (minimálně pro uživatele iPhonů 7), zájem o tento telefon, který startuje na historicky nejvyšší ceně, je poměrně velký, a to i přes situaci, že v listopadu přijde zcela nový model iPhone X.

Se statiskami přišla především obchodní síť s elektronikou Euronics, která sděluje, že předobjednávky i prodeje u nich vzrostly o 35 procent. Zájem byl výhradně o 64GB model iPhonu 8 (4,7 palců), respektive „nejlevnější“ variantu za 20 990 Kč. Řada lidí však bere i stejný model s nejvyšší, 256GB kapacitou v provedení Space Grey.

joseph-prusa-1024×576

Přečtěte si takéČech Josef Průša představil v New Yorku svou novou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3Čech Josef Průša představil v New Yorku svou novou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3

„Za posledních pár let jsme se přesvědčili o tom, že prodej TOP modelů velkých značek i přes rostoucí prodejní cenu stále stoupá. Nejen v případě Apple, ale také třeba u Samsungu. I přes vyšší cenu nepředpokládáme nižší zájem o nové modely iPhone, než tomu bylo dříve,“ říká mluvčí sítě Euronics Lenka Mastešová a dodává, že zájem o předobjednávky byl srovnatelný s příchodem iPhonu 7.

Vysoká poptávka však zapříčinila, že prodejci nemají skladem dostatek kusů. To se týká většiny kapacit a barev modelu 8, nicméně podle produktového manažera e-shopu Kasa.cz Petra Štursy, kde se nové iPhony také prodávají, by měly být doplněny během několika týdnů.

„V tuto chvíli jsme dokázali pokrýt většinu předobjednávek a další budeme zákazníkům dodávat ihned po naskladnění,“ říká Štursa.

Jak na tom bude iPhone X?

Prodejci predikují i předobjednávky a prodeje iPhonu X, takřka bezrámečkého modelu s Face ID, OLED displejem a řadou dalších novinek. Tento typ se začne prodávat 3. listopadu a konkrétně Štursa předpokládá skutečně velký zájem, a to i přes vysokou cenu (až 34 490 Kč). Stejně tak i Mastešová z Euronics, podle které se prodeje iPhonů X a iPhonů 8 zvednou o 25 procent ve srovnání s minulým rokem a iPhony 7.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym