České Webnode investovalo 5 milionů korun do brněnského vývojářského studia Touch Art

touchart
0Zobrazit komentáře

Jedna z největších globálních platforem na tvorbů webů, brněnské Webnode, oznámila v první polovině minulého měsíce překročení 30 milionů vytvořených webů a rozšíření služeb pro eshopy. Nyní na to Webnode navazuje strategickou investicí do další brněnské firmy – konkrétně vývojářského studia Touch Art, do kterého vložilo 5,1 milionů korun výměnou za 30 % podíl.

Je to tak již druhá větší investice, kterou Webnode v posledních letech zrealizovalo – minulý rok to bylo 10 milionů korun do startupu Smartsupp na monitoring návštěvníků webu. Touch Art naopak již od roku 2009 vyvíjí mobilní aplikace a mezi jejich projekty se řadí například Sledovani.tv či nezisková organizace Na ovoce.

wersm-jan-rezab-e1432655989433

Přečtěte si takéJan Řežáb po odchodu z pozice CEO v Socialbakers odchází také z čínského GoodbabyJan Řežáb po odchodu z pozice CEO v Socialbakers odchází také z čínského Goodbaby

Tým stojící za Touch Art má momentálně tým 15 lidí a vyvíjí vlastní platformu s názvem Eventee, která má sloužit organizátorům konferencí a dalších větších akcí k vytvoření vlastní jednoduché aplikace k dané události. Cílem investice od Webnode je další expanze nového projektu tak, aby během několika let Eventee dokázalo tvořit přibližně 50 % obratu společnosti.

kofokofi

Jedna z aplikací vytvořená studiem Touch Art.

A zároveň také pomoc s dalším vývojem platformy Webnode, která v souvislosti se spuštěním komplexních služeb pro eshopy zabírá vývojářům velké množství času.

Foto: Touch Art

Diskuze (0)

Novinka

Anonym